Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » "A sorsunk néha elhagy, mint...

"A sorsunk néha elhagy, mint hűtlen jó barát" Értelmes ez a mondat Tóth Vera dalából?

Figyelt kérdés

Lehet nem a legjobb kategória a tudományok között, de mint nyelvészkedést nem tudom máshova sorolni. Szép a dal és szép a hangja Verának, de az a kérdés, hogy a sors el tud-e hagyni?

A sors lehet jó vagy rossz, alakulhat jól vagy rosszul az életünk, de sorsa mindenkinek van, nem igaz?

Persze a Sorstalanság műre gondolva, reményvesztettséget is érthetünk alatta, de a negatív végkimenetel is egy fajta sors. Tehát hogy tud a sors elhagyni?


2016. aug. 7. 13:02
 1/3 anonim ***** válasza:

"sorsa mindenkinek van, nem igaz? "


- Lehet, hogy igen, lehet, hogy nem, vagy csak azon múlik, hogyan értelmezed a sors fogalmát.


Lehet úgy értelmezni a dalszöveget, hogy tudom, mi a sorsom, merre kellene haladnom, de egyszerűen nem ott állok, ahol korábban vártam volna, hogy akkor már leszek, illetve egyszerűen mintha mégsem testesül meg az életemben az, amit a sorsomnak gondolok. Tehát elhagy, cserben hagy.

2016. aug. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem, akkor lehet eddig én másképp értelmeztem a sors fogalmát. Nem baj, ezért tettem fel a kérdést.
2016. aug. 7. 13:14
 3/3 anonim válasza:

Idézni csak pontosan, vagy sehogy!


A szöveg így van pontosan: SorOsunk néha elhagy, mint hűtlen jó barát.

2020. júl. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!