Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Neked mi ezekről a gondolatokr...

Neked mi ezekről a gondolatokról a véleményed?

Figyelt kérdés
Én személy szerint úgy gondolom, habár a világegyetemünk óriási és a Föld csak egy aprócska pontja, ez a bolygó mégis csak a mi szülőföldünk, ami életet adott számunkra, ezért szeretnünk kell(ene). Szerintem az ember egy nagyszerű teremtmény, azonban a világ egyes vezetői és egyes társadalmak tagjai nem becsülik meg ezt a bolygót. Szerintem, ha erősen ráfeküdnénk a környezetvédelemre, a tudományos fejlesztések pedig a jelenlegi ütemben haladnának, akkor akár még ötmilliárd évünk is lehetne ezen a bolygón, sőt, ha addig fennmaradunk, akkor akár még több is. Valóban, szerintem is lehetne egy "mű-Napunk", ami pótolná a mostani Napot. A bolygóról való elköltözést nem támogatnám. Hiszen itt születtünk, itt vannak a gyökereink, itt van a hazánk, a szülőföldünk, nem lenne jó, ha itt kellene hagyni. Viszont az is szép lenne, ha egy napon "ismét" a Föld lenne a világegyetem központja, amit úgy értek, hogy az emberiség - ami a tudomány jelenlegi állása és az én felfogásom szerint is - az egyetlen civilizált és a világon a legfejlettebb élőlény, az egész világegyetemet uralná. Az emberek egy jelentős része itt maradna a bolygón (mondjuk ötmilliárd ember), míg a többiek fokozatosan terjeszkednének, míg egy napon az egész naprendszer az ember birtokában volna. Azonban ez veszélyeket is rejt, hiszen mi van akkor, hogyha rossz kezekbe kerül ez a kincs? Viszont bizakodni kell, hogy ez sosem fog bekövetkezni. Ez azonban hosszú, hosszú évezredek múlva valósulhat csak meg, addig is nekünk, embereknek óvni kell környezetünket, a pazarlás helyett takarékoskodnunk kell és őriznünk kell azt, amit az emberiség eddig alkotott, mert csak ezekre az alapokra építhetjük később a "birodalmunkat". Őriznünk kell nemzetállamainkat, ápolnunk kell a helytörténelmet, hogy azok az emberek, akik valaha alkottak valamit (legyen szó akár egy kisváros alapítójáról), sose merüljenek feledésbe, mert ők ezt megérdemlik. Törekednünk kell a biológiai sokszínűség fenntartására, hogy minél több állat - és növényfajjal éljünk együtt. Emellett erkölcsös életet kell éljünk és erre kell neveljük gyermekeinket, mert ha nem leszünk erkölcsösek, bekövetkezhet az - ami már most is a küszöbön van egyébként - hogy rossz kezekbe kerül az emberiség, a világunk.
2016. aug. 8. 18:03
 1/8 Ozmium42 ***** válasza:
39%

Nekem ez a véleményem:


[link]

2016. aug. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%
hát ha nem is a hosszával van baj, de hogy a szövegtagolásnál aludt a kérdező magyarórán az fix
2016. aug. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, legyen szép napotok!
2016. aug. 8. 19:11
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha valahogy az emberiség még évmilliárdokik képes lenne fennmaradni, akkor is el kell egyszer hagyni a földet, amikor a nap elkezd meghalni.
2016. aug. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomanyok__8007217-lenne-ertelme-az-emberisegnek-idovel-tovabb-terjeszkednie-mas-bolygokra


6-os válasz, elég ismerős.

2016. aug. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, nem hogy ismerős, egy az egyben ugyanaz a szöveg. Baj?
2016. aug. 9. 13:35
 7/8 anonim ***** válasza:
52%

"Valóban, szerintem is lehetne egy "mű-Napunk", ami pótolná a mostani Napot."

Egy kis asztrofizika:

[link]

https://www.youtube.com/watch?v=Z7Af9JSWpXc


Gondolom ez a válasz sem tetszik. Lehet töröltetni.

2016. aug. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
87%

Öt milliárd év? Nem "csak" azzal van a baj, hogy a Napunk tulajdonképpen kialszik, hanem, hogy olyan mértékben felfúvódik majd előtte, hogy ha nem is nyeli el a Földet, mindenképpen felperzseli.

Egyébként nagyjából egyetértek veled. A Föld egy remek bolygó, ami lehetővé teszi számunkra az életet, mi viszont egyre inkább alkalmatlanabbá tesszük. Bár próbálok optimista lenni, nem tudom, van-e innen visszaút...

2016. aug. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!