Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Valamilyen agyserkentőt...

Valamilyen agyserkentőt tudnátok mondani ami tényleg használ?

Figyelt kérdés

Egyetemre járok, de nem megy túl jól a magolás, nehezebben tanulok meg dolgokat mint mások

Olvastam pár szerről, pl. lecitin, ginkgo biloba stb..szed valaki ilyeneket, tényleg segíthetnek?

Ajánlhattok mást is ami bevált nektek



2016. aug. 20. 12:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Na már most: a magolás senkinek se megy jól. Kivéve néhány memóriazsenit, de náluk is komoly korlátok vannak.


A dolgon egyetlen módszer segíthet. A magolás teljes elvetése, helyette a megértésen alapuló tanulás. Ez néha fárasztóbb, néha üdítőbb. A te esetedben az lehet komoly probléma, hogy túl messzire kell visszanyúlni, mert ennyi mindent nem értesz, csak bemagoltad.

2016. aug. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 dq ***** válasza:
100%

modafinil


a 444 fő drogkostolójának beszámolója: [link]

2016. aug. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
94%
Sok alvás, stresszmentes életmód.
2016. aug. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
lsd
2016. aug. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
90%

Sok alvás, kipihentség, elegendő mozgás.


Az ilyen agyserkentőkkel csak hosszútávon (vagy akár középtávon) csak szétcseszed az agyadat, ráadásul erős függőséget tudnak okozni. Na meg ugye nem magolgatni kell, hanem megérteni a dolgokat. Így lesz egy logikai vázad amire fel tudod húzni az egészet. Én így tanultam mindig történelmet, idegen szavakat vagy akár verseket is.

2016. aug. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Jézusmária, elkezdtem olvasni egy a 444 cikket, és már pár bekezdés után agyf..szt kaptam tőle.



"Az olcsó új dizájnerdrogok félelmetesek, a drága régi kábítószerek unalmasak, a gyógyszerek és az egészség viszont divatban vannak, rohanó világunkban amúgy is kinek lenne ideje csak úgy szórakozásból beledrogozni a vakvilágba? Talán ezért is jöttek annyira divatba az úgynevezett okosdrogok.


Az okosdrog nem tesz találó megjegyzéseket, rejtvényeket sem fejt meg helyetted, de még a rendőrök átverésére sem képes. Az okosdrogok okosságát úgy kell érteni, hogy ezek olyan szerek, amik elvileg okosabbá, de minimum sokkal koncentráltabbá teszik a felhasználókat, miközben nem mérgezik meg a szervezetüket és függővé sem teszik őket. "


1. A dizájnerdrogok esetében FINGOD SINCS róla, hogy mit szedsz be (az se tudja mi az, aki eladta neked), hacsak nem viszed el bevizsgáltatni egy laborba, hogy "tessenek megmondani, ez amit szedek milyen drog".

2. Ennélfogva tájékozatlanság olyan állítani, hogy nem okoz függőséget.

3. Még ha tényleg nem is okozna fizikai függőséget, egy tabletta amitől "okosabb" leszel nem okoz baromira erős pszichológiai függőséget? A nagy büdös fenét nem.

2016. aug. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

1-es, érdekes amit írsz, kifejtenéd bővebben?


3-as, miért tudnék az lsd-től könnyebben tanulni??:D


6-os, a modafinil nem egy dizájnerdrog hanem egy gyógyszer amit Amerikában használnak és viszonylag biztonságos, ismertek a hatásai, olvastam már róla (nem csak a 444-es cikkben)


Amúgy nem drogokra gondoltam, vannak vitaminok meg mindenféle legális készítmények amiket folyamatosan kell szedni és elvileg agyserkentő hatásuk van, bár általában szkeptikus vagyok ezekkel hogy valójában mennyire segíthetnek, ezért tettem fel a kérdést hogy nektek van e tapasztalatotok ilyenekkel

2016. aug. 20. 17:35
 8/19 anonim ***** válasza:

"6-os, a modafinil nem egy dizájnerdrog hanem egy gyógyszer amit Amerikában használnak és viszonylag biztonságos, ismertek a hatásai, olvastam már róla (nem csak a 444-es cikkben) "


Még a 444-es cikkben is leírták, hogy nem tudják, hogy működik és függőséget okozhat.

2016. aug. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Egy rakat tanulmányt készítettek már Európában és Amerikában is a hatóanyaggal

Lehet hogy nem tudják 100%-ig hogyan működik, viszont ismertek a mellékhatásai és mindenhol arra jutottak hogy bizonyos esetekben biztonsággal alkalmazható gyógyszerként

Dizájner drogok esetében semmilyen tanulmány nem áll rendelkezésre a hatásaikról, a modafinil messze van ettől

2016. aug. 20. 18:43
 10/19 anonim ***** válasza:
45%

Ejnye kérdező, mit nem értesz? Hogy az egyetem (elvileg) az a szint, ahol a megértés alapfontosságú? Ezt kéne kifejteni?

A minőségi agyműködést nem lehet semmiféle szerekkel helyettesíteni. Pillanatnyi eredmény elérhető. Ez konkrét időpont problémáinak áthidalására szolgál, semmi egyébre nem jó. Nyilván ismered a kávé jótékony hatását elalvás ellen (pl. vizsganap előtt). Ez lehet eredményes, de ára van, amit másnap megfizetsz. És jó ha tudod: mindennek ára van. Ingyen tudás nem létezik. Csak az a kérdés, mivel fizetsz. Kemény munkával, vagy a szervezeted kizsákmányolásával, idő előtti tönkretételével.

2016. aug. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!