Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Valamilyen agyserkentőt...

Valamilyen agyserkentőt tudnátok mondani ami tényleg használ?

Figyelt kérdés

Egyetemre járok, de nem megy túl jól a magolás, nehezebben tanulok meg dolgokat mint mások

Olvastam pár szerről, pl. lecitin, ginkgo biloba stb..szed valaki ilyeneket, tényleg segíthetnek?

Ajánlhattok mást is ami bevált nektek



2016. aug. 20. 12:19
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Off: kedves válaszolók, nem csak olyan egyetem létezik, ahol lehet értően tanulni...nem sok mindent lehet kezdeni üres paragrafusokkal, az összes csonttal, izommal, ideggel latinul, ilyen-olyan adótörvények kivételeivel, határértékekkel, képletekkel, stb..

On: Én gingko bilobát és ginzenget próbáltam, nem sok hatásuk volt, de egy-két ismerősöm dicsérte, szerintem inkább placebo. Mondjuk károsnak nem káros, jó a vérkeringés szempontjából, szóval nem baj, ha kipróbálod. Szerintem keresd meg a legjobb tanulási módszert, jó helyet hozzá, ne edd tele magad, ne igyál túl sok kávét meg érdemes sportolni, szóval a szokásos, de ezeknek van értelme legalább.

2016. aug. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Próbáltál már közepes, vagy felső kategóriás vitaminokat szedni?


Elvileg ez is elég kellene, hogy legyen.

2016. aug. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
12%

"Off: kedves válaszolók, nem csak olyan egyetem létezik, ahol lehet értően tanulni...nem sok mindent lehet kezdeni üres paragrafusokkal, az összes csonttal, izommal, ideggel latinul, ilyen-olyan adótörvények kivételeivel, határértékekkel, képletekkel, stb..


Ha a képleteket szerinted nem lehet megérteni, akkor alapvető probléma van a matematikai ismereteiddel.

Továbbá azoknak a paragrafusoknak is van valamilyen oka, hogy miért került az oda. Ha ezt megérted, akkor már sokkal egyszerűbb megtanulni. Dettó ugyan ez a csontoknál is.

2016. aug. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Utolsó, látszik hoyg nem jártál még egyetemre
2016. aug. 21. 15:05
 15/19 dq ***** válasza:
44%
Érdekes, én a hozzászólásából azt veszem ki, hogy az összes szakot elvégezte.
2016. aug. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
45%

#11-es vagyok, nem matematikai képletekre gondoltam, az a világ legegyszerűbb dolga... De enzimeket, hormonokat, egyéb szerves képleteket bemagolni talán kissé komplikáltabb - kivétel persze a #13-as válaszolónak. Akkor is, ha az egész működési folyamatot ismered, így mondjuk logikus hozzá a felépítés, a zseniálisan hárombetűsre keresztelt drágaságokat be kell magolni, nekem aztán ne mondd, hogy nem!

A paragrafusok meg hogyne, nagyon logikusak tényleg, főleg a kivétel szekciók, amik egy marék ember miatt lettek beiktatva és számosítva például, de ha nem ismered azt az isten háta mögötti esetet, akkor nem igazán ragad rád, hogy miért pont százötvennyolc-ezer kilencszáztizenhat forintig lehet ezt meg azt beszámítani, amazt meg már nem, stb..

Az anatómiánál lehet, hogy logikus, hogy a zygón görögül a járomcsontot jelenti, akkor az os zygomaticum vajh mi lehet, de kötve hiszem, hogy az orvostanhallgatók jelentős hányada ily kiterjedt görög- s latintudással lépne be az egyetemre, de bizonyára magamból indulok ki már megint.


On: kérdező, a kratom teára/porra keress még rá, arról olvastam olyasmit, ami neked kéne. Én személy szerint nem bírtam megenni a szükséges mennyiséget, annyira borzalmas íze volt, de teában talán jobb.

2016. aug. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Kilyén Balázs válasza:
45%
Nem tartom egészséges dolognak, hogy sokan itt ilyen agresszívan állnak a kérdezőhöz, mikor az egy teljesen normális dolgot kérdezett. Nem rövidebb utat kért.A kávét nap mint nap isszák mégsem kövezem meg a kolléganőimet, hogy szerekkel tartja magát ébred este 8 óra monoton munka közben , mert a főnök egy teljesítménymániás talpnyaló... de jogy én veletek ellentétben komolyan vegyem a kérdést, és ne offoljak. Multivitamin, főleg B vitaminok (nem véletlen van az energiaitalokban is) , magnézium, czink ( nem szabad túladagolni) én szedek gingó kivonatot is, azt is csak az adott mennyiséget szabad. ( az is van pl a.monsterban és az nekem mindig használ) NAPI edzés . Híres magyar orvos mérte szám szerűen, hogy 40!% al növeli az agyi teljesítményt. A változatos ingerek pl utazás, vagy nem mindig a megszokott dolgokat teszed környezetben vagy. A fókuszt hosszú évek alatt lehet részben megszokásaal megszerezni...ja alvás és stresszmentesség...amik persze nagyrészben bullshit...mert kinek jut ki manapság ez a luxus? Akinek meg kijut itt szava nincs, Aki meg azt monja NINCS magolás az kicsit túloz mert szép dolog ha érted a jogi folyamatokat pl....de ha nem fotograf a memóriád akkor sosem tanulod meg az összes jogszabályt magolás nélkül...aminek a 70% át sosem használod lehet...föleg ha tök más agan helyezkedsz el utánna.
2017. jún. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
0%

"Utolsó, látszik hoyg nem jártál még egyetemre"


Á, nem. Legyen igazad, mi a francnak győzködjelek.


"Akkor is, ha az egész működési folyamatot ismered, így mondjuk logikus hozzá a felépítés, a zseniálisan hárombetűsre keresztelt drágaságokat be kell magolni, nekem aztán ne mondd, hogy nem! "


Nem azt mondtam, hogy nincs olyan dolog, amit nem magolni kell, de rengeteg olyan dolog van amit úgy magolnak be az emberek, hogy közben lesz..rják a mögöttük lévő logikát és akkor aztán tényleg rohadt nehéz tanulni. Jogot tekintve csak gazdasági joggal találkoztam, ott baromi meglepő módon vannak összefüggések. Persze egy sz..r tanár erre nem biztos, hogy fel is hívja a figyelmet, magadtól pedig elsőre nehezebb átlátni.


Mindenesetre ragyogó látni ezt a béka feneke alatti km-es mélységet, ami itt van :D

2017. jún. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

" Aki meg azt monja NINCS magolás az kicsit túloz mert szép dolog ha érted a jogi folyamatokat pl....de ha nem fotograf a memóriád akkor sosem tanulod meg az összes jogszabályt magolás nélkül...aminek a 70% át sosem használod lehet...föleg ha tök más agan helyezkedsz el utánna."


Hallod, mutass nekem egyetlen egy embert - komolyan csak egyet - aki fejből tudja a jogszabályokat mind, vagy elvárja, hogy te tudd őket szó szerint, pláne hogy folyamatosan változnak. Ilyen a mesékben sincs, de játsszátok felőlem a mártírt :D

2017. jún. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!