Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Tudományosan bizonyított,...

Tudományosan bizonyított, tehát igaz, amit a lábujjakról állítanak az alábbi képen, a származást illetően?

Figyelt kérdés
[link]

2016. aug. 26. 14:58
 1/8 A kérdező kommentje:
2016. aug. 26. 14:59
 2/8 2*Sü ***** válasza:
100%

A kép nem jön be, de sejtem mi van rajta. Valami ilyesmi gondolom: [link]


Természetesen nem. Úgy netto hülyeség, ahogy van, tudományos szempontból értelmezhetetlen.

2016. aug. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én remélem, hogy igen! Örülnék, ha kiderülne, hogy görög származású vagyok, mert imádom Görögországot, és a nevem is görög eredetű.
2016. aug. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 2*Sü ***** válasza:
92%
#3: Vigyázz, egy lépésre vagy a vágy alapú érveléstől, mikor valamit azért fogadsz el igaznak, mert jó lenne, ha az lenne. Mivel az élet nem ilyen, ezért ez hamis világképhez vezet, ami torz értékrendhez, hibás döntésekhez, stb...
2016. aug. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#2

Köszi. Pont ez az a kép.

(Nem értem miért nem jelenik meg, amit belinkeltem, mert amikor belinkeltem, akkor még betöltött.)

2016. aug. 29. 16:18
 6/8 A kérdező kommentje:

#2

Miért értelmezhetetlen tudományos szempontból?

2016. aug. 29. 16:20
 7/8 2*Sü ***** válasza:

Azért, mert pl. az általam linkelt ábrán – a tiedet nem lehet megnyitni –, öt nép neve van. De ezek nem genetikai szempontból térnek el egymástól, néhány egymással igen szoros genetikai rokonságban van, míg egy csomó genetikailag jó lekülöníthető csoport – rassz – teljesen kimarad belőle. Ha még valódi nagyrasszokról lenne szó (lásd: [link] ), akkor még tűnhetne akár tudományosan értelmezhetőnek is, bár valószínű akkor sem lenne igaz, de legalább lenne mi alapján vizsgálódni. Nem beszélve arról, hogy egy-egy nép mennyire kevert, mennyi vándorlás volt a népek között. Nem beszélve arról, hogy milyen gyökerekkel rendelkezel, ha az egyik nagyapádnak „egyiptomi típusú”, a másik nagyapádnak „görög típusú”, a egyik nagyanyádnak „római típusú”, a másik nagyanyádnak „kelta típusú” volt a lábformája. Neked meg olyan, amilyen. Pedig mindegyik nagyszülőd ugyanolyan fokon felmenőd, „gyökered”.


A képet linkelő oldalak mind bulvár kategóriájúak, egyetlen cikket sem fogsz találni, ami bármiféle kutatással, konkrét, hivatkozott tanulmánnyal támasztaná alá a kép igazságtartalmát.

2016. aug. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi ismét.
2016. aug. 30. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!