Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hisztek-e abban,? Hogy a...

Mr Orange kérdése:

Hisztek-e abban,? Hogy a jövőben hallálotok előtt lementik majd a személyiségeteket egy számítógépre és abban élehetek majd tovább. Vagy más lehetőségben pl hibernálás, vagy esetleg klónozás ez esetben csak a dns-ed a személyiséged nem marad meg

Figyelt kérdés

2016. aug. 26. 19:38
1 2
 1/18 Vree ***** válasza:

Az a baj csak, hogy a te tudatod a te testedben marad; azt, hogy a belső éned is áttranszferálódjon, nem hiszem, hog meg tudod élni. :D

Bár ki tudja...Ha eljutunk oda, hogy már agyakat tudunk közvetlenül összekapcsolni, valószínűleg át kell definiálnunk majd kicsit, hogy mit tekintünk tudatnak.


Mindenesetre ha csak egy "lenyomatot" csinálnak rólad, az egy "új én" lesz.

2016. aug. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
Nem:D nem leszünk gépesítve , mert előtte megdöglünk és van élet a halál után, de nem úgy hogy egy pc vagy...
2016. aug. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Nem gondolom, hogy a tudatunk egyenlő az aggyal. Így szerintem ez a megoldás kivitelezhetetlen.
2016. aug. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Nem gondolom ,hogy ez lesz biztosan de egy érdekes alternatíva
2016. aug. 26. 19:51
 5/18 anonim ***** válasza:
Igen, egyszer el fog jönni az a generáció, aki már nem veszik el a semmibe. Ha más nem, legalább eljut oda az orvostudomány, hogy jelentősen meghosszabítja az életkort, szenvedés, fájdalmak és félelmek nélkül. Mondhatni, ez lenne a tudatos, intelligens lények, társadalmak célja. Nem pedig a háborúzás, politizálás, a másik kifosztása, vagyonhalmozás, a hittérítés, meg lebutított, legatyásított néptömegek hülyítése, sötétben tartása, csak azért, hogy XY-ék fenn legyenek a szarkupac tetején. (Persze, ha eljön az ideje, rájön majd, hogy nem nyert. Mint mondani szakták: "nem viszi magával".) Ha az emberek energiái nem ezekben a visszahúzó dolgokban vesznének el, már minimum agyátültetéseknél tarthatnánk méghozzá bárkinek megfizethető áron...
2016. aug. 27. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Salx Narval ***** válasza:
Ha el is érünk egyszer a technológia ezen szintjére én azt hiszem nem élnék a lehetőséggel. Ha az éltet (emberi mivoltában) némileg sikerül hosszabbá és betegségektől mentessé, az-az élhetőbbé tenni azzal már megelégednék. Az öröklét legalább annyira riasztó számomra mint a halál.:D A hibernáció lehetőségével sem élnék, mit kezdenék egy ismeretlen új világban egyedül a szeretteim és a megszokott életem nélkül? Az sem boldogítana ha klónoznának, minek?, mi értelme lenne?
2016. aug. 27. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%
A személyiséget nem lehet digitalizálni. Sem most sem tízezer év kutatása után. Az tudniillik a tested összes atomjának együttmüködésén alapul. Gondolj pl. egy teniszezöre vagy egy hegedümüvészre. Annak lementheted (?) az agyát, de a tenyeresét vagy a vibrátóját nem...
2016. aug. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Nekem egy bajom van valószínűleg csak a pénzesek érhetnék el és egy addig a világ történelemben soha még nem tapasztalt társadalmi olló nyílna ki. De elképzelhetővé válna viszont ,hogy akár 100 ezer évet is éljünk vagy tovább persze nyílván ez bizonyos emberi,morális kérdéseket is felvett
2016. aug. 27. 23:04
 9/18 anonim ***** válasza:

Pont ezen a filozófiai kérdésen gondolkodtam én is mostanában.Valahogy nem akarok meghalni,még ha csak csupa szenvedés is az egész,jobb mint megszűnni és soha többé vissza nem jönni,mert ha meghalsz vissza már nem jöhetsz,de amíg élsz,addig tele vagy lehetőségekkel.

Viszont örökké így sem lehetne élni,amikor a nap szupernóva lesz,vagy bármilyen űrkatasztrófa bekövetkezik,a PC-k is tönkremennek.


Több milliárd év múlva,de ahogy meghalsz már teljesen mindegy,hogy 17 évet éltél,vagy 90-et,esetleg 30.000-et.

2016. aug. 28. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Salx Narval ***** válasza:
Ha már ennyire elrugaszkodunk akkor azt is elképzelhetjük, hogy más bolygón, vagy holdon folytatjuk az életünket, ha a miénk lakhatatlanná válik. Ez a csekélység ne álljon már a halhatatlanság útjába.:D Olyan elképzelések is vannak, hogy nem feltétlenül kell a földhöz hasonló helyet keresni, az embert is alkalmassá lehetne tenni az ottani viszonyokhoz, ez azért durva lenne. Szerencsére én már nem élem meg ezeket az időket.
2016. aug. 28. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!