Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek lehetséges lesz...

Szerintetek lehetséges lesz valaha a klónozás?

Figyelt kérdés

Épp belefutottam a neten egy cikkbe:


[link]


Elolvasva azon gondolkodtam hogy elég durva hogy már itt tart a tudomány. Pár évtizeden belül már rendes agyakat csinálhatunk. Szerintetek ha valaki agyárt ily módon klónozzuk, akkor lelket teremtünk? Lesz annak az agynak, embernek lelke amit, vagy akit így teremtünk? Mi erről a véleményetek?



2015. aug. 24. 20:21
1 2
 1/12 Ozmium42 ***** válasza:
83%

1. Lélek nem létezik.

2. Az agyban tárolt információ nem genetikailag kódolt, így a klón agy csak annyira hasonlít a saját agyadra, mint egy ikertestvéred agya hasonlítana.

3. A klónozás ma már lehetséges, de ember esetében tiltott.

2015. aug. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
2015. aug. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Klónozni már tudunk. Lehetséges. Az emberi klónozás meg tiltott a bioetika miatt.
2015. aug. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
55%
kb 10 éve a csapból is Dolly, a klónozott (talán) bárány folyt...
2015. aug. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Réges-régen klónoznak már...
2015. aug. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

növényeket évszázadok óta klónozunk. (oltás)


kb 10 éve tele volt s média Dolly-val, a klónozott báránnyal.


tudományos szinten semmi akadálya annak sem, hogy embereket klónozzanak, képesek vagyunk rá, de az egészvilágon tiltott az emberi klónok létrhozása, emberek "gyártása".

2015. aug. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Hát igen, furcsa is lenne, több ugyan olyan ember, szerintem gond lenne az azonosítással is. :D
2015. aug. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem lenne gond, az ujjlenyomatuk különbözik.
2015. aug. 25. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nekem olyan hihetetlen hogy már embert is képesek lennénk azért kérdeztem. :) Meg a vallásosak szerint a klónnnak nem lenne lelke, vagy legalábbis én úgy tudom hogy a vallások egy része nem nagyon tud mit kezdeni ezzel az egész klónozással.
2015. aug. 25. 11:00
 10/12 anonim ***** válasza:
79%

Ez már az ő problémájuk.

Mint amikor a paraszt bácsika álldogál az állatkertben a zsiráf előtt: ...ilyen állat márpedig nincs!

2015. aug. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!