Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Sokat filozofáltam ezen....

Sokat filozofáltam ezen. Kinek rosszabb? Annak aki megy, vagy annak aki marad?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy rossz kategória, de mást nem találtam.

Leírom mire gondoltam.

Tegyük fel, hogy vagy Te és van egy kedves barátod, vagy esetleg a párod, vagy bárki akit szeretsz és fontos neked.

Megkapod életed nagy lehetőségét ami az életben csak egyszer adódik meg.

Ám van egy bökkenő...

Itt kell hagynod azt a helyet ahol eddig éltél, és a lakóhelyeddel együtt minden szeretted is.

Hosszú időre mész, még az is megeshet, hogy már soha nem látjátok többé egymást.

Nem viheted őket magaddal.

Búcsúzkodtok, kinek fáj jobban? Neked, akinek menni kell, vagy Neki/Nekik akik maradnak?

Hasonló helyzetben vagyok, ezért nagyon sokat pörög ezen az agyam, és egyébként is sokat filozofálok dolgokon.

Nem kérek olyan valaszokat, hogy "Ilyen úgysem következne be velem, nem tudom." stb.

Aki szerint hülye kérdés vagy nem tud normális választ adni az görgessen tovább!

Csak értelmes valaszokat kérnék, köszönöm!

Üdv!



2016. szept. 1. 22:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Miért kell(ene) elmenned úgy, hogy lehet, hogy többé nem is látjátok egymást?


Amúgy hogy a kérdésre is válaszoljak: Szerintem alapvetően ugyanúgy fáj mindkét félnek az elbúcsúzás, ha ugyanúgy szerették egymást. Talán ebből a szempontból annyiból rosszabb azoknak, akik maradnak, hogy ők folytatják a megszokott kerékvágásban, a megszokott helyeken, jobban "feltűnik" a hiányod. Te meg elmész, rengeteg teljesen új hatás ér, új hely, új emberek, új ismeretségek, tehát kevésbé tudsz a hiányra fókuszálni. De ha más szempontból nézzük, akkor lehet az eltávozónak is rosszabb. Ő teljesen egyedül lesz eleinte, újból ismeretségeket kell kötnie, ha ez nehézkesebben megy neki, akkor sokáig érezheti magát magányosnak, és akkor nyilván jobban hiányoznának neki a szerettei is. Akik meg maradtak, ők egy ismerőst "vesztettek el", nem mindenkit.

Szóval szerintem ez teljesen ember-, és nézőpontfüggő.

2016. szept. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
Értelemszerűen annak a nehezebb, aki elutazik, elvégre egy egész addigi élet munkáját, emlékeit, stb. hagyja maga mögött, míg akik maradnak, egy "kis szeletet" veszítenek csak el, ami ráadásul a mai modern technikával könnyen áthidalható (azt nem írtad bele a kérdésbe, hogy teljesen megszakad a kapcsolat, ezért írom bele ezt is).
2016. szept. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Annak, aki nehezebben viseli a változást.
2016. szept. 2. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ez egyén függő. Mindenkinek megvan a preferenciája. Ha lenne lehetőség külföldön, ami sokkal jobb, mennék. Haverom utálta, fél év múlva visszajött. Én szívesen mentem volna helyére.
2016. szept. 2. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ilyen utazas, hogy "már soha nem látjátok többé egymást" csak halal eseten van jelenleg. A Fold barmely pontjarol barhova el lehet jutni maximum 3 nap alatt (vagy eleg par ora) - tehat maga a kerdes feltevese hulyeseg. Nem kellene szinpadias mubalhekat generalni, akkor sem, ha Ausztraliaba vagy USA-ba koltozol.

1. Miert ne lehetne havonta-kethavonta-evente visszalatogatni?

2. Miert ne latogathatnanak meg a hatrahagyottak havonta-kethavonta-evente?


A jovoben elkepzelheto, hogy egy urhajo fenyevekre utazik es annak legenysege nem talalkozik mar a hatrahagyottakkal, de ez nem a kerdezovel fog megtortenni.

2016. szept. 2. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Salx Narval ***** válasza:
Mivel a pontos körülmények nem ismertek, így beleélni sem tudom magam a helyzetbe. Én is úgy vélem, hogy alapvetően egyén és helyzetfüggő a dolog. Számomra a kislányom a legfontosabb, azt hiszem teljesen mindegy lenne számomra, hogy nekem, vagy neki kellene mennie, egyik helyzet sem jelentene könnyebbséget számomra. Nehéz válaszolni a kérdésedre hiszen mindenkinél másak a körülmények és csak a saját helyzetükről tudunk teljes átéléssel nyilatkozni, az pedig nem sokat segítene neked.
2016. szept. 2. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Kettes, természetesen a kapcsolat lehet, hogy megmaradna interneten, vagy telefonon, de chatelni/skypeolni egyáltalán nem olyan, mint élőben beszélgetni, sírni a másik vállán, stb.

Ötös, Én éppen abban a helyzetben vagyok, hogy mire Én kiköltözök és lesz lehetőségem visszajönni, addigra az a valaki is kiköltözik egy másik országba.


Köszönöm az értelmes válaszokat!

2016. szept. 2. 16:45
 8/10 anonim ***** válasza:

A te esetedben egyértelmű, hogy a párodnak fog jobban fájni.

Mert fontosabb neked az "életed nagy lehetősége".

Lehet, hogy durva amit irtam, de ez van.

Ha olyan nagy lehetőség, akkor miért ne vihetnéd magaddal a párodat?

2016. szept. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Na bumm, akkor nem Magyarorszagon fogtok legkozelebb talalkozni. Es????

Meg mindig mubalhe a "talan soha tobbet nem latom"

Foleg annak fenyeben, hogy az illeto varhatoan szinten hamarosan elhagyja az orszagot. Tehat, te elveszitenel egy soha vissza nem tero lehetoseget, es ugyanugy nem talalkozol ezzel az illetovel, csak kulfoldon (ha Magyarorszagon eltedben lesz valaha annyi penzed, hogy meglatogasd...)


Szoval, menj, es a szeretteiddel talalkozol a masik orszagban, vagy egy harmadikban. Tudod, a Fold gombolyu, es minden ut az emberekhez vezet.

Mar ne is haragudj, de ostoba vagy, ha nem elsz a kapott lehetoseggel.

2016. szept. 3. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

9.-es.

Nem tanácsokat kértem.

Feltettem egy kérdést, amin filozofálok már egy ideje.

Nem kértem kioktatást sem, én eldöntöttem mit akarok.

Nem az volt a kérdés, hogy éljek-e a lehetőséggel vagy nem.

Valószínűleg ezt nem idegen emberektől fogom megkérdezni.

Az ostoba Te vagy esetleg, kedves válaszoló.

Mert nem a kérdésemre válaszoltál, hanem idejöttél, írtál egy haszontalan, provokáló választ és azt hiszed, hogy most ezzel megváltottad a világot.

Én nem csapok műbalhét, leírtam egy történetet, oda írtam, hogy képzelje magát mindenki bele, és ha úgy gondolja adjon ÉRTELMES választ.

Nem írtam oda, hogy tanácsot kérek, és a kérdésem sem az volt, hogy "Mit tegyek? Menjek vagy ne?".

Ezeket lehet figyelembe kellett volna venned.

2016. szept. 3. 23:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!