Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha valaki visszamenne az...

Ha valaki visszamenne az időben 1900-ba vagy 1800-ba, finomabbnak, vagy rosszabb ízűnek tartaná a korabeli ételeket?

Figyelt kérdés
Szerintem ízléstől függne. Aki szereti a paraszti és hagyományos ételeket, azok finomabbnak tartanák, mert frissebbek voltak a hozzávalók, nem volt még tartósítás, akinek viszont egy Big Mac vagy valami feldolgozott kaja a kedvence, az rosszabbnak.

2015. júl. 31. 20:51
 1/8 anonim ***** válasza:
48%

A normális kaják biztos finomabbak voltak mint most, hiszen most már sokkal több méreg van a főldben, vízekben, levegőben. Elvékonyodott az ózónréteg is. Mindent génkezelnek, agyon vegyszereznek. Az autópályák meg repterek mellett vannak a szántóföldek. A növények vitamintartalma szinte 0.

Akkor szerinted?

2015. júl. 31. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy átlag, nyugati világból származó szerintem rossznak tartaná őket. Kevesebb cukrot és fűszert használtak, mellesleg nem voltak ízfokozók, mindennek más íze volt, ami elsőre nem hiszem, hogy ízlene a legtöbbünknek. Pl. próbálj teát cukor nélkül inni, eredetileg úgy itták és finomnak érezték, ma viszont ilyen formán legtöbben kiköpjük.
2015. júl. 31. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
69%

Mindenesetre ezerszer egészsëgesebb lenne.

Ne tudd meg, hogy ma mit eszel… stb stb stb


Szerintem nekem ízlene egyébként. :D

2015. júl. 31. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyjából meg is válaszoltad a saját kérdésed.


#2: Én undorodok a cukros teától, csak cukor nélkül tudom meginni (citrommal).


Szóval ízlés kérdése. Viszont nem mindegy, hogy 1900-ba vagy 1800-ba megyünk vissza! 1800-ban Magyarországon a csokoládé, tea, kávé, citrom, narancs, az összes trópusi fűszer, stb. nagyon nagy ritkaságnak számítottak. 1900-ban már bárki számára elérhetőek voltak, de nagyon drágán.

2015. júl. 31. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"nem volt még tartósítás"


Jaj, dehogynem. Sózták / füstölték / szárították a húsokat, vermelték az arra alkalmas zöldségeket és gyümölcsöket, ill. ún. jégveremben is tartottak élelmiszert (nem tudom, pontosan mikortól).


A mai tartósítási eljárások némelyike tényleg gáz, nem tudom, mivel és hogyan kezelik az élelmiszereket. De az egyik rokonom egyszer az ágya alatt megtalálta a kb. egy hete oda beesett "ezer sziget" vagy milyen salátáját, ami a fűtési szezon ellenére is ugyanolyan állapotban volt, mint amikor megvette...


Az biztos, hogy akik a "műízekhez" szoktak, azoknak furcsák az eredetiek. Saját tapasztalatom nincs sok, de pl. egyszer ettem házilag készült májkrémet, hát durván májíze volt... :D

Meg az igazi falusi csirkének is más íze van, mint a keltetőkben nevelt, szerencsétlen táposoknak, ill. a tojások is teljesen mások.

Szoktam venni piacon házikolbászt, -szalonnát, savanyúságot, ezek is finomabbak a boltinál.


Szerintem még a fűszerezés volt más egy-kétszáz évvel ezelőtt, amikor falun nem igazán ismerték a drága, keleti fűszereket, és a hazaiak közül is főleg a fokhagymát, őrölt paprikát, sót használták jellemzően.

2015. júl. 31. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Még egy dolog: Akkoriban nem igazán használtak még olajat sütéshez. A zsír teljesen elfogadott volt, nem igazán foglalkoztak sem elhízással, sem koleszterinnel. Szóval a legtöbb étel "tocsogósabb" volt, több volt benne az anyag. Szóval szerintem nehezebbek, gazdagabbak voltak az ételek. Nagyobb hangsúlyt kaphatott a hagyma és a paprika is az ételekben.
2015. aug. 1. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
77%

Van egy dokusorozat valamelyik csatornán. "Jöttünk, ettünk, visszamennénk" a magyar címe. Korabeli alapanyagokból, régi receptek alapján készült ételeket esznek egy hétig és úgy is próbálnak élni.


Nem annyira tudományos igényű, inkább szórakoztató félreality, ráadásul a brit múlt ételeit kóstolgatják, és nem a paraszti, hanem a polgári, úri rétegét, de érdemes megnézni.

2015. aug. 1. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2015. aug. 1. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!