Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi az igazság a biorezonanciáról?

Mi az igazság a biorezonanciáról?

Figyelt kérdés

Apám szerint működik. Ő eléggé fogékony ezekre, annak ellenére, hogy diplomás ember, orvosi tárgyakból is vizsgázott, elég jól ismeri az emberi test működését. Azt mondja, hogy megfigyelések szerint egyes baktériumok, vírusok nem bírnak bizonyos rezgésszámokat.


Nálunk a családban mindenki hisz ebben, egyedül én vagyok kritikus. Nem értem, hogyha ez az izé tényleg működik, akkor miért nem válik mainstream tudománnyá. Másfelől viszont tudok róla, hogy van olyan találmány, ami egyértelműen működik, mégse kapja fel a gyógyszeripar.


2016. szept. 4. 12:25
 1/8 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy alternatív tudománynak minősül, de érdekelne, hogy mit mond erről pl. egy fizikus vagy egy mérnök. Pl. ismert, hogy az UV-lámpa sugárzása is képes baktériumokat ölni, azért is használják fertőtlenítésre. Akkor elvileg ez is működhet?
2016. szept. 4. 15:30
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

"Másfelől viszont tudok róla, hogy van olyan találmány, ami egyértelműen működik, mégse kapja fel a gyógyszeripar."


Az meg sem fordul a fejedben, hogy a gyógyszeripar megvesz orvosokat akik pl a természetgyógyászatot le akarják járatni?


"Nem értem, hogyha ez az izé tényleg működik, akkor miért nem válik mainstream tudománnyá."


Ami miatt azt sem, ami működik és a gyógyszeripar még sem kapja fel, mert nem érdeke.... :)


A betegség megelőzés nem jó a gyógyszermaffiának betegségipar viszont annál inkább, amúgy meg elég sok embernek elege van a gyógyszeriparból és az orvosok is kezdenek felébredni.. A tüneti kezelés még mindig nem gyógyítás és a gyógyítás nem itt kezdődik eleve.... :)


Amúgy meg megsúgom, hogy az osztályvezető főorvosok járnak komoly természetgyógyászokhoz energetikai kezelésekre és mint egészségügyi szakdolgozó mondom ezt, az orvosok tudják az igazságot, csak vannak olyan orvosok akiket megvesznek kilóra sajnos.... :)


Energia nélkül nem léteznénk az univerzum energiája tart össze mindent ösrobbanás sem véletlenül volt mindennek megvan az oka még annak is, hogy miért születtél le a földre több ezer éves dolgok ezek már, csak hát tudjuk hogy jobb butítani az embereket mint fejlődni emberileg és spirituálisan.... A racionalitás teszi tönkre a világunkat és kezdünk már lassan robotok lenni, mint lélektársak és a szó szoros értelmében jelentettem ki a "robot" szót.... :)

2016. szept. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az az igazság, hogy létezik. Csakhogy még egy egyszerű baktérium is eléggé bonyolult "vegyület" ahhoz, hogy rengeteg eset legyen, és ezek nagyon különböző eredményt adjanak.

Ezen túl, valaminek a létezését tudni, és alkalmazni a gyakorlatban, két nagyon különböző dolog. Például elég hosszú ideje nyilvánvaló, hogy a földet érő összes napsugárzás sokszorosa az ember energiaigényének, mégse ez a fő energiaforrásunk.

Továbbá egy valóban létező technológia ipari szintű alkalmazása meglehetősen drága mulatság. Tehát ezt elsősorban azoknak kell elhinniük, akik a pénzt adják hozzá. És nem biztos, hogy ők is megértik. Nem biztos, hoa megértették,azt is meg lehet mutatni, mennyi idő alatt térül meg a befektetés. Enélkül viszont nagyon kevesen kockáztatnak.

Szóval, míg egy biológiai ismeretből széles körben alkalmazott gyakorlat lesz, az bizony néha nagyon sok idő.

2016. szept. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Átfutottam pár vonatkozó cikket, és úgy tűnik, hogy megoszlanak a vélemények. Van ahol találtak enyhe, de szignifikáns pozitív hatást:

[link]

"By using the MORA-concept with partly additional Zapper therapy in all patients (N = 639) the positive global assessment of therapeutic effectiveness improves slightly, but significant (p < 0.05) to 86.7%. The field of allergies (N = 401) improves slightly and significant (p < 0.01) to 95.1%, the field of pain (N = 177) slightly, but not significant (p > 0.05) to 92.1% and the field of infections (N = 330) decreases slightly but not significant (p > 0.05) to 93.6%."


[link]

"The mean EAP-40 value was significantly reduced (p < 0.01) by the verum treatment. The placebo treatment also yielded slight results but these were not significant (p > 0.05). The mean perceived state of health, the sedimentation of blood cells, the mean calcium value and the redox potential of the blood improved significantly (p < 0.01). The other parameters indicated no or only slight changes (p > 0.05)."


[link]

"The obtained results give the evidence of the effectiveness of using bioresonance therapy in combined treatment of patients with hypothyroidism and in achieving stable remission of hypothyroidism."


Van ahol meg nem találtak szignifikáns különbséget:


[link]

"The statement by protagonists of this alternative form of therapy that BIT can considerably influence or even cure atopic dermatitis was not confirmed using for the first time a conventional double-blind study design. Considering the high costs and false promises caused by the promotors ofthis kind of therapy, it is concluded that BIT has no place in the treatment of children with atopic dermatitis."


stb.


Hát ha kiegészítő kezelésnek használja valaki, akkor van rá esély hogy enyhe javulást hoz. De nem váltja ki a bevett kezeléseket, és egyáltalán nem garantált az előnye. Szerencsére hátránya nem nagyon van, max hogy meg kell venni. Úgyhogy miért ne, kiegészítő kezelésnek jöhet.


"Apám szerint működik. Ő eléggé fogékony ezekre, annak ellenére, hogy diplomás ember, orvosi tárgyakból is vizsgázott, elég jól ismeri az emberi test működését."


Ha apád nem kutató az adott területen, akkor a véleménye teljesen irreleváns. A publikált cikkek a relevánsak.


"Azt mondja, hogy megfigyelések szerint egyes baktériumok, vírusok nem bírnak bizonyos rezgésszámokat."


Ez így is van, de ettől még nem lesz effektív a biorezonanciás készülék.


"Nem értem, hogyha ez az izé tényleg működik, akkor miért nem válik mainstream tudománnyá."


Mert megbízhatatlan. Ahhoz hogy egy gyár valamit megvegyen, teszteljen, optimalizáljon és forgalmazzon, komoly alapoknak kell lenniük. Ez dollármilliókat jelent valakinek. Ahhoz pedig megbízható eredményeket kell produkálni. A gyógyszeriparban meg aztán főleg, mert emberek élete forog kockán. És nem ajánlhatsz 50 fajta extra kezelést, hogy valami csak jó lesz.


"Másfelől viszont tudok róla, hogy van olyan találmány, ami egyértelműen működik, mégse kapja fel a gyógyszeripar."


Én is. Sajnos van ilyen. De attól még az egyes módszereket egyénileg kell elbírálni. Az hogy nem kapta fel a gyógyszeripar, még nem indok rá, hogy feltételezzük a hatékonyságát.

2016. szept. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A legtöbb esetben működik pedig tudományos alapja nincs, azaz egy nagy humbuk. Az hogy miért működik azt nem tudja senki, lehet hogy csak a placebo hatás miatt.
2016. szept. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Vree ***** válasza:
100%

"Szerencsére hátránya nem nagyon van, max hogy meg kell venni. Úgyhogy miért ne."

Ha te így gondolkodsz (és ennyire nem szempont a kidobott pénz), akkor jöhetsz hozzám is kezelésre. Garantálni tudom, hogy rosszabbul nem leszel tőle.


Az a baj, hogy az ál-orvostudomány is pontosan ebből él - különösen, ha az áldozat már olyan elkeseredett (mondjuk rákos), hogy bármit megpróbál - akkor is, ha tudja...


Kérdező! Ami statisztikai eredménye van a biorezo kezelésnek, az még simán a placebo-hatáson belül esik.

Nem akarok elzárkózni a zseniális új felfedezések elől, de mérgezett forrásból nem terem jó virág.

Én még nem találkoztam olyan biorezo leírással, ami nem a közismert spiritiszta, babonás, áltudományos közegben valósult volna meg.


Tessék, első hirdetés ami feljön rá:

[link]

és akkor szemezgetem végig:

"Quantum Biofeedback"

Ugye minden, minden fizikai fogalmat végigvettek már az áltudományok, a mágnesességet, az elektromosságot, mindent, mindet felhasználva, hogy a "tudományosság" látszatát keltsék. Most a részecskefizika a menő, legyen hát "kvantum".


"Miért fontos a biorezonancia vizsgálat?

Mert környezetünk hatása a test egyensúlyát felborítja, természetes rezgéseit elhangolja."

Mi az, hogy: természetes rezgés?

Nyilván vannak a testben rezgések, minden mozgó test esetében vannak, de összevissza, nem valami egy ütemre szólva, mint egy üstdob.

Ez olyan, mintha azt mondanád, a testben energiaátalakítás történik, állítsuk hát át elektromos ütéssel az "energiaszinteket", vagy mittomén.


"Speciális programok – elektro kardio, szakrális energia"

És ugye előbukkan a spiritiszta elem.


"Biorezonanciával kezelhető:

Minden, ami Önnek testi vagy lelki szenvedést, kellemetlenséget okoz akár egészségi, akár esztétikai szempontból."

Tehát ez egy PANACEA (mindent gyógyító szer)? Ej-ej.


"A mobiltelefonok, mikrohullámú berendezések és számos elektromos készülékek okozta elektroszmog akadályozza a szervezet tökéletes működését. Csak akkor vagyunk egészségesek, ha testünk rezgései harmóniában vannak."

Tökéletes kamu.


Hivatalosan a biorezonancia áltudománynak van besorolva (mivel tudományosan nem alátámasztott, se az elmélete, se a gyakorlati hatékonysága).

Ha valaki be akarja bizonyítani, rajta, de az enm a jelenlegi áltudós alapokon, hanem függetlenül fog megtörténni, még ha (kis esély) meg is történik.

2016. szept. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezotéria kategória.
2016. szept. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mert baromság.
2016. szept. 5. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!