Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért lehet az, hogy esős...

Miért lehet az, hogy esős időben jobb ízű a csapvíz?

Figyelt kérdés
Több, különböző városban is azt tapasztaltam, hogy ha esik az eső, akkor sokkal jobb minőségű a csapvíz.
2016. szept. 17. 20:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Talán a levegő nedvességtartalmának megnövekedése miatt érzed így.
2016. szept. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Akkor most jobb ízű, vagy jobb minőségű? Szerintem az íz nem feltétlenül vonja maga után a minőséget, sőt elvileg akkor jó minőségű, ha íztelen, szagtalan.


Majd én is kipróbálom, de te is csinálj többféle kísérletet. Engedsz eső előtt és eső után palackba vizet, azt hűtőbe rakod, és megnézed van-e különbség közte.


Az én feltételezésem: mikor esik az eső a légnyomás csökken, ez valamilyen szinten érezhetővé válik a vízben oldott anyagokra és azok százalékára. (Pl alacsonyabb nyomáson több a víz oldott(?) oxigén tartalma) Ez alapján lehet több az oldott ion tartalma ami stimulálja a nyelv ízérzékelő receptorait

2016. szept. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

#2

Kisebb nyomáson kevesebb O2 oldódik vízben! Egyébként a légnyomásváltozás nem túl nagy, így az oldhatóságváltozás minimális, nem tudnánk érzékelni.

2016. szept. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Télleg, már emlékszem. Ezért menekül ki az orvosi pióca a vízből eső idején -mivel megfulladna-.


Akkor nincs ötletem, vagy csak beképzeli, vagy más változó okozza a jelenséget :/

2016. szept. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Alapból elég kellemetlen ízű a csapvíz, esős időben meg eltűnnek ezek a kellemetlen ízek, és olyan, mintha ásványvizet innék.
2016. szept. 17. 22:20
 6/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a csövek ilyenkor lehűlnek, és a hidegebb vizet érzed finomabbnak. (?)
2016. szept. 18. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!