Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az állítólagos energiamegtakar...

Az állítólagos energiamegtakarításon kívül (aminek nem látom ma már értelmét) van-e más indoka az óraátállításnak?

Figyelt kérdés
Ugyanis cseppet se spórolunk többet, ha hamarabb kell kelni, akkor azért, mert hamarabb kapcsoljuk fel a villanyt reggel (stb.), ha később kell kelni, este hamarabb kapcsoljuk fel a villanyt (stb.), főleg, ha azt is vesszük, hogy a munkaidők se olyan kötöttek sok esetben, mint régen, vannak munkakörök, ahol éjszakába nyúlóan dolgoznak, és nekik is kell fény meg energia... és a szórakozásbeli szabadidős energiafelhasználást még nem is említettem...
2008. okt. 2. 18:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem a te háztartásod energiamegtakarítása a lényeg, hanem az, hogy a villamos erőművek energia terhelése jobban eloszlik a nap 24 órájában, és nincsenek akkora csúcs fogyasztások és nincs annyi ingadozás az erőművek terhelésében. Ez elsősorban a hőerőműveknél fontos, mert attól, hogy nem vesznek ki annyi villamos energiát belőlük ugyanúgy fűteni kell bennük. Vagyis a bevitt energia mennyiség nem tudja úgy követni a kivett energia igényt mint pl. egy atomerőműben.

Tehát az óra állításból neked, a háztartásodnak nincs megtakarítás, vagy csak nagyon elenyésző.

2008. okt. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Akkor ezt én most kérném részletezni. 1 óra ide vagy oda ilyen sokat számítana az erőműveknél? Miért nem mindegy, hogy este 5 vagy 6 óra van? Ha ez jogszabályi dolog, és amiatt nem mindegy az óra (mert a napfelkeltét és napnyugtát nem befolyásolja, annak mindegy, hogy mi hány órát írunk, akkor kel és nyugszik, ahogy), szóval ha ez csak valami papírba lefirkantott dolog - nem volt mindig óraátállítás -, akkor elegendő volna a jogszabályon módosítani, és az embereknek meg nem okozna plusz problémát az átállás, én pl. mai napig sose tudom, mikor van az óraállítás, a számítógépem és a mobilok automatikusan állnak át, és ha elfelejtem, ezalapján állítom a többit.
2008. okt. 2. 20:57
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

1970ben lett bevezete a modern DST rendszer a világon sok helyen. Akkoriban még a közvilágítás nem a mai fényérzékeny lámpákkal zajlott hanem valahol egy központban fellöktek egy kapcsolót és lőn világosság.

Az energiamegtakarítás mennyisége nem tiszázott, régebben egyértelműen sok energiát takarítottunk így meg, manapság sokkal kevesebbet spórolunk ezen.

Egy világos órát az éjszakából a délutánba adni jót tett az ember közérzetének, a sportnak, és rengeteget javított a közbiztonságon: utcai balesetek és a bűnesetek számát is csökkentette.

2008. okt. 3. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem olyan marha nagy problémát nem jelent ez így, hogy szombatról vasárnapra virradó éjjel történik. Szerintem így sem hülyeség, ha nem spórolunk. Nyáron jó, hogy 8-9-ig világos van amikor az ember többet van szabadban. Télen meg igaz, hogy nagyon korán sötétedik, de reggel 8kor legalább már világos van amikor rengeteg iskola, hivatal stb. nyit.
2008. okt. 3. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Sztem télen sincs világos minden reggel 8-kor (főleg decemberben, amikor a leghosszabbak a sötét órák), de majd idén megfigyeljük.


Az előtte válaszolónak pedig:

Amennyiben a közbiztonságnak tényleg jót tesz, akkor jó, csak ezt sose hozzák indoknak, amikor beszélnek róla. És amikor visszavesszük azt az 1 órát, az is jót tesz a szervezetnek, a sportnak? Tehát mikor 1 órával kevesebbet alszunk? (de csak azon az egy napon, a többi ugyanúgy 24 óra)


Szóval én most mindkét átállítási napot értem a kérdés alatt, nem csak az őszit. Emlékszem, hogy középiskolás koromban volt olyan probléma, hogy amikor a tavaszi átállás volt, akkor többen késtek az első napokban a suliból.

2008. okt. 3. 09:52
 6/9 anonim ***** válasza:

Amikor visszaveszik, akkor ezt SZOMBATON kellene elkövetni!

Ennyi esze nem volt az illetékeseknek, hogy ne pont hétfő reggel - amikor amúgy is nehéz kelni - kóvályogjanak kómában az emberek!

2008. okt. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Volt már róla szó kormányszinten, de több országban is , hogy ma már nincs semmi értelme. Szerintem nincs aki elkezdje a megszüntetését, mert nemzetközioleg össze kelelne hangolni.(Menetrendek). Az USA-ban már sok államban is megszüntették.


[link]


"A Los Angeles Times a napokban közölt egy felmérést, amelyet az Indiana állambeli Santa Barbara Egyetemen készítettek. Ebben szintén azt állították a kutatók, hogy az energiaspórolás mára már csak egy legenda, amire alapozva évente kétszer megzavarják az emberek biológiai óráját."



A vizsgált Indiana állambeli városok közül 15-ben átállítják évente kétszer az órákat, míg a többi 92-ben nem. A vizsgálat azt a megdöbbentő eredményt hozta, hogy nemhogy csökkennek az energiaköltségek az óraátállítás következtében, hanem összesen 8,6 millió dollárral megnövelik azt.""

2008. okt. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Azért jobb a sportnak így, mert több világos óra van. Sötétben kevesebben sportolnak.
2008. okt. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha lázadozol,akkor sem szüntetik ezt be,de te megpróbálkozhatsz vele:-) ha nem lenne óraátállítás az lenne a baj..tipikus magyar felfogás,kákán is a csomót
2008. dec. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!