Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Észrevettétek hogy fél éve...

Észrevettétek hogy fél éve tart a nyár a globális fölmelegedés miatt?

Figyelt kérdés
2016. okt. 1. 22:21
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
83%

Alapot is tudsz adni ennek az egésznek? Nem mintha elvetném a globális felmelegedés tényét, de ez a kérdés így elég komolytalannak tűnik.

Kezdetnek hadd kérdezzek vissza. Hogyan határoznád meg a nyarat?

2016. okt. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Nyár - 25+ c fok, régen ilyenkor már a faleveleket söpörték az utcán. Október 1. jén 26 fok volt.
2016. okt. 1. 22:35
 3/24 anonim ***** válasza:
81%

Én speciel 31 éves vagyok, és az elmúlt évtizedekben észleltem, hogy minden nyár hosszabb és forróbb, mint az előző (voltak hűvösebb,csapadékosabb évek is), de általánosságban azt lehet mondani, hogy igenis melegszik az éghajlat.

A kedvencem 2 éve karácsonykor volt, amikor 18 fok melegben trikóban és rövidgatyában szíttam a teraszon a bagarettát, és vígan döngicséltek a legyek körülöttem, az igazi téli hidegre február elejéig várni kellett. Hó? Ugyanmá' hova gondolok én...

2016. okt. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 EagleHUN ***** válasza:
87%

Én azért fél évnek nem mondanám.

Viszont mivel gyakran túrázom és kirándulok annyi azért feltűnt hogy minden kb két héttel hamarabb történt tavasszal. Na nem tavalyhoz vagy tavalyelőtthöz képest mert már akkor is volt 1-1.5 hét csúszás, hanem 10-15 évvel ezelőtthöz képest.

És kb ugyanez a 2 hét csúszás jelentkezik ősszel is, csak megint a jóidő javára. Azaz a hűvösebb csapadékosabb idő két héttel később köszönt be mint régen!

Szóval ha a kérdező egyes után adott válaszát vesszük hogy 25C+ a nyár, akkor kb 4-hónapról (kb Május közepétől, Szeptember közepéig tartott régebben.) most már 5-re bővült (Ami azt jelenti hogy Május elejétől Szeptember végéig tart!)

Ez még azért nem fél év de durva változás!

2016. okt. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 Gugu Gabor ***** válasza:
66%

Szerintem elég nagy balgaság azt hinni hogy a saját megyfigyeléseid emlékeid alapján lehet következtetéseket levonni.

Olvasgass met.hu t lehet előrébb leszel.

2016. okt. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
49%
met.hu-n amennyire én tudom, nincs évtizedes összehasonlító grafikon. Egyébként meg ott szoktam nézni az időjárás-előrejelzést, és időnként a szemembe tűnik pár olyan hír, hogy újabb melegrekord dőlt meg.
2016. okt. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

"

Szerintem elég nagy balgaság azt hinni hogy a saját megyfigyeléseid emlékeid alapján lehet következtetéseket levonni.

Olvasgass met.hu t lehet előrébb leszel."


Majd csak akkor reagálnak rá ha az 500 faktoros krémtől is szétégnek. Addig képtelenek előre gondolkodni. A kis agyukkal nem fogják, hogy a globális fölmelegedés KÉSLELTETETT FOLYAMAT, ha beszűntetnék a CO2 kibocsájtást, 30 évig emelkedne a hőmérséklet, a tápláléklánc elemeire fog szétesni, aztán lesz csak szép világ.


[link]


Ez aztán a természetes folyamat!

2016. okt. 1. 23:10
 8/24 anonim ***** válasza:
71%
A kérdezőnek igaza van. Április óta tart a nyár. Ez nem normális. Tél már évek óta nincs. Sajnos a felmelegedés érezhető.
2016. okt. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
73%
hát múlthéten pl ba.szott hideg volt
2016. okt. 1. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Volt az egyik kérdésben egy globális felmelegedési modell erről, ha akarja a Kérdező, előbányászhatom neki.
2016. okt. 1. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!