Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Meg akarom tanulni az elektron...

Meg akarom tanulni az elektronikát hol kezdjem?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy elkezdtem képzésre járni, Viszont kell a matek, az a vicc hogy érettségi nélküli képzés, még se adtak semmi infót arról, legalább is nem számoltam azzal hogy matek is kell, Matekból tanulási problémáim voltak mindig is, mert nem láttam át az összefüggéseket, papirom is volt róla, tehát ez nekem nehézséget jelent.. egyenletek törtes számolás.. matek és fizika keveréke, elég nehéznek bizonyul. Nem tudom hol kellene kezdenem, mit tanúljak, hogy megértsem és menjen. Vagy hagyjam az egészet mert be kell látni nem vagyok reálos beállitottságú?.
2016. okt. 18. 11:59
 1/8 Gugu Gabor ***** válasza:
100%
Az a baj hogy a matekot nem fogod megúszni, ha tényleg nem megy akkor nem biztos hogy érdemes erőltetni.
2016. okt. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az elektronika alapjaihoz kb. a négy alapművelet kell. Ha belevisznek fazorokat meg komplex számokat, az kicsit macerásabb, de az már nem tartozik az alapokhoz. Esetleg a logaritmus kellhet még, de az nem annyira vészes, ha a hatványozást érted.


Miket tanultok, milyen témakör, aminek nem megy a matek része?

2016. okt. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
ellenállás, párhuzamos, soros, feszültség osztó, delta. ilyenek.. valamit minimálisan kezdek érteni, de a sorrendet se igazán tudom, mit mivel hogyan
2016. okt. 18. 15:45
 4/8 EagleHUN ***** válasza:

"Nem tudom hol kellene kezdenem, mit tanúljak, hogy megértsem és menjen. Vagy hagyjam az egészet mert be kell látni nem vagyok reálos beállitottságú?"


Ne vedd sértegetésnek de valószínű pont ezért nem lettél reál beállítottságú. Ugyanis ezekhez a tárgyakhoz jó logikai érzék és érdeklődés melett "segg" is kell. Főleg a matekhoz.

Azt addig kell gyakorolni amíg nem megy. Ha nem megy tovább gyakorolsz. Sorra töltöd ki a példatárakat, pár év és hopp már autómatikusan menni fog minden.

Sosem késő nekiállni. Viszont ha ezt egy tanfolyam közben kell megtenned, hát nem foglak irígyelni a szabadidőd miatt...

2016. okt. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"hol kezdjem?"

A képzésen hol kezdtétek? Próbálj úgy haladni, és ha nem értesz valamit, akkor tedd fel konkrét kérdésként.


Amúgy elsőként én a feszültség, áram, ellenállás fogalmakat tisztáznám. Ha azok megvannak, akkor onnan már minden tisztább lesz kicsit.

Használhatod eleinte a vízvezetékes analógiát is, ahol a víz nyomása a feszültség, adott idő alatt átfolyó vízmennyiség az áram, és mondjuk egy elzárócsap állása az ellenállás.

2016. okt. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Matekkal kezd. Logaritmust viszonylag ritkán használjuk, de a szögfüggvények nagyon kellenek. Én úgy gondolom, hogy legalább egy alap matek tudás nélkül, ráadásul ha papirod is van, hogy nem tudsz számolni esélytelen. Keress jó matek tanárt aki foglalkozik veled. Itt törtek, paraméteres egyenletek kellenek.
2016. okt. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Logaritmust viszonylag ritkán használjuk"

Azért a decibel, vagy lin-log karakterisztika ábrák, stb. előfordulnak itt-ott. Szögfüggvények sem feltétlenül kellenek az alapokhoz, ne ijesszük el a kérdezőt. :)

2016. okt. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azt tudom, hogy a decibel logaritmikus, de logaritmikus egyenletet elképesztően ritkán kell megoldani, mert az nem egyenlet megoldás, hogy kiszámolom, hogy 20 * log U2/U1 és fordítva. De amikor vektorokat kell összeadni ott bejönnek a szögfügvények ennél mélyebben.
2016. okt. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!