Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mikor a legérzékenyebbek a...

Mikor a legérzékenyebbek a nők a szagokra (terhességen kívül)?

Figyelt kérdés

Az köztudott, hogy amikor a nő gyereket vár, akkor érzékeny lehet bármilyen szagra/illatra, ám ha ez nincs a képben?

Nekem feltűnt - nőként -, hogy néha egészen érzékeny vagyok, néha meg pont az ellenkezője és egyáltalán nem is érzem azt, amire mások panaszkodnak, és nem hiszem, hogy minden hónapban gyereket várnék (bár persze ki tudja, lehet, hogy aztán a havi vérzésemmel meg havonta el is vetélek, vagy mi?), és szerintem konkrét összefüggés van a havi ciklussal - ez alapján meg nekem most épp úgy tűnik, hogy mintha pont a szaporodhatnék alatt lennék kiélezve ennyire a szagokra/illatokra. Tud erről bárki bármi konrétabbat?


Minimális utánaolvasgatással a neten csak gyerekvárós szagérzékenységről találtam infót, azok hátterében viszont azt, hogy ez az ősi, állatias ösztön tképp a veszélyektől hivatott megvédeni mind a leendő anyát, és eme logika alapján akkor mind az éppen anyának készülő (hiszen épp peteérő) nőt is. Van ennek tudományos háttere, netán köztudott dolog, más is észre vette már magán, vagy én vagyok csak ennyire ufó? :) (nem hiszem, de tényleg fura, hogy máskor meg mások panaszokdnak körülöttem, hogy milyen büdös van, én meg nem érzek semmit, és nem csak ha náthás vagyok, vagy egyszerűen nem zavar, amúgy meg máskor még egy zsúfoltabb úton is rosszul vagyok az autószagtól, tök fura...)



2016. okt. 31. 14:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Akkor is, ha kívánós.
2016. nov. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Nagyon regi kerdes, de hatha latod a valaszom! Nekem is PMS-kor erosodik fel ez a dolog, meg szorongaskor! Szoval ezektol siman lehet szerintem
2018. dec. 12. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Régi, de örök aktuális. :)

Mindent rá lehet fogni mindenre: havi közepe, havi vége, állapotos, menopausa, rák - haha, csak eleget kell olvasgatni... :D

2018. dec. 21. 14:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!