Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Valaki elmagyarázná nekem?

Valaki elmagyarázná nekem?

Figyelt kérdés
Kémia dolgozat lesz holnap, és nem értem hogy egy folyamat mikor exo, és mikor endoterm. Valaki elmondaná? Légyszi ne csak konkrét példakat mondjatok, hanem hogy miért az?
2016. nov. 10. 19:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Exoterm folyamatnál hőleadás történik, a környezet melegszik fel. (A test lehűl----> távozik belőle a hő, amit a környezet felvesz, így az melegszik fel).

Endotermnél pont fordítva, ott hőfelvétel történik, vagyis a test(vagy bármi más) vesz el hőt a környezettől D

2016. nov. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Endo- belsőt, exo- külsőt jelent (ógörögből). Az endoterm (hőemésztő) folyamatok végbemenéséhez kívülről energiát kell bevinni a rendszerbe, azaz egy nagyobb energia tartamú rendszer jön létre. Az energia bevitel a legtöbb esetben azt jelenti, hogy a rendszer környezete lehűl, mert innen származik az energia. Ilyenre jó példa az ammónium-klorid (szalmiáksó) oldódása vízben, amikor jelentősen lehűl a vizes oldat a só oldódása során. Ennek ellenkezője az exoterm (hőtermelő) folyamat, aminek végbemenetelekor egy kisebb energiaszintű állapot következik be, a fölös energia pedig többnyire hőenergia formájában felmelegíti a környezetet, pl. nátrium-hidroxid pasztillák vízben oldva felmelegítik az oldatot. Hogy milyen történések ilyenek, mások meg olyanok, az a résztvevő anyagok anyagi minőségétől függ.
2016. nov. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ennyit jegyezz meg: "Az égés exoterm folyamat".

Aztán képzelj el egy égő faágat.

2016. nov. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi emberek így már értem...
2016. nov. 10. 20:13
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha már érted, akkor egy picit bonyolultabbá tehető az életed a potenciálgödör fogalmával: az exoterm folyamatoknak is először energiát kell adnunk ahhoz, hogy beinduljanak. Bár minden az energiaminimumra törekszik, és ott az ág, ott a levegő, mégsem ég, amíg meg nem gyújtjuk.
2016. nov. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!