Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Meteoritot találtam? (kép lent)

Meteoritot találtam? (kép lent)

Figyelt kérdés

Lehet rá esély, hogy ez egy meteorit? Olyan helyen találtam ahol nincsenek kövek, egy füves részen. Kráter viszont nem volt ott. Súlya 225 gramm, térfogata 100 cm3 körül van.


[link]


2010. ápr. 29. 14:29
1 2
 1/19 anonim válasza:
0%
lehet. és akkor mivan ha az egy meteorit?
2010. ápr. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
úristen, a bal alsó sarokban jézus feje rajzolódott ki!
2010. ápr. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
miből gondolod, hogy ez meteorit?
2010. ápr. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Onnan, hogy nagyon nem illett bele a környezetébe, illetve hogy elég nehéz és mágnesezhető is. Persze lehet hogy köze nincs hozzá, azért kérdezem, hátha valaki ért hozzá itt.
2010. ápr. 29. 14:52
 5/19 anonim ***** válasza:
90%

Erősen oxidált a felszíne, így elég nehéz megmondani róla bármit is. Nem is csoda, hogy ennyire oxidálódott, ha mágnesezhető, biztos magas a fémtartalma (de ettől még nem lesz meteorit).

A közepén a hasadékra sajnos hiába zoomolok, elég elmosódott, abban pici kristályok vannak, vagy csak "kosz"? Jó lenne, ha tudnál róla egy közelit csinálni.

A másik, hogy a legtöbb kőzetet elég nehéz így beazonosítani, általában eltörjük, és a friss törési felületet nézzük meg, mivel a belseje nem oxidálódott. Ha nem sajnálod, ezt is széttörhetnéd egy kalapáccsal, és csinálhatnál a belsejéről egy képet.

Egyébként így valami vulkanikusnak tűnik, de hát a fene se tudja. Jó ideje kinn lehet már, a víz teljesen szétette a felszínét, szóval nem csoda, ha nincs "kráter", de szerintem nem meteorit lesz. Pláne ha a hasadékban jól látom, és kalcitkristályok vannak, akkor aztán végképp sok ideje van ott.

Az ország melyik részén találtad?

2010. ápr. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Szerintem ez riolit
2010. ápr. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

vagy andezit.


gondolom van folyó/patak/tó a környéken ahol ezt találtad

2010. ápr. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Sztem semmiképp sem lehet meteorit mivel a csík benne üledékre utal..


Ez vagy üledékes kőzet, vagy egy megkövült ősdió :D

2010. ápr. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
szerintem tuti nem riolit
2010. ápr. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
szerintem valamilyen kiömlési magmás kőzet
2010. ápr. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!