Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ezt a feladatot kaptam egy...

Ezt a feladatot kaptam egy múltkori zh-n, és alapvetőleg a megoldással nincs gondom, kiszámoltam a két lehetséges kiindulási nyomásértéket (a két hőmérséklet-változással számítva +/-73K) de honnan tudjam hogy nő vagy csökken a hőmérséklet?

Figyelt kérdés

"Egy dugattyúval lezárt 0,515 dm3-es tartályban argon (M=40 g/mol) gáz van. A gáz hőmérséklete 249 ºC. A tartály térfogatát 281,4 cm3-re változtatjuk, miközben hőmérséklete 73 K-nel változik (pozitív érték esetén nő, negatív esetén csökken). A dugattyú nem zár tökéletesen, ezért a folyamat során a gáz 38 %-a a környezetbe távozik. A folyamat végén a gáz nyomása 0,58 MPa. Mekkora volt eredetileg a gáz nyomása kPa-ban?"


Előre is köszönöm a Segítséget!



2016. nov. 25. 23:47
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem egészen értem.

Oda van írva, hogy "(pozitív érték esetén nő, negatív esetén csökken)".

Tehát biztos "hőmérséklete -73 K-nel változik" lenne, ha csökkenne.

Másrészt, a térfogat 45%-kal csökken, az anyagmennyiség meg csak 38%-kal, tehát összességében sűrítésről van szó, és hűtésről nem esett szó.

2016. nov. 26. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!