Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mivel fűtötték a krematóriumok...

Molyember kérdése:

Mivel fűtötték a krematóriumokat a náci haláltáborokban?

Figyelt kérdés
Politikai arcoskodást nem kérek, szándékosan raktam a kérdést ebbe a kategóriába.
2016. nov. 27. 16:54
 1/7 anonim válasza:
gondolom földgázzal
2016. nov. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Fával. De a holttestek is egyfajta "fűtőanyagként" szolgáltak.
2016. nov. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A fa elég hőt termel? Egy munkatársammal vitáztunk, aki szerint ellent mond a logikának, hiszen a háborús országban mindenből hiány volt. Nem találtam a neten erre vonatkozóan semmit.
2016. nov. 27. 18:00
 4/7 anonim válasza:
ez igaz, gondolom a kreatóriummal való szórakozás a háború korai szakaszában volt napirenden, aztán átálltak a költséghatékony hagyományos tömegsírokra
2016. nov. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én azt olvastam, pont fordítva történt.
2016. nov. 28. 06:42
 6/7 Wadmalac ***** válasza:
Hát éppenséggel fában nem volt hiány, német-lengyel határ mentén voltak erdőségek rendesen.
2016. nov. 28. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Igazabol az egesz holokauszt dolog egy nagy pazarlas ha azt nezzuk hogy kozben haboru volt, igy a fa ezen celu felhasznalasa sem meglepo, meg ha hasznosabb is lett volna masra. Az angolok amikor meglattak az elso legufekveteleket auschwitzrol, le voltak rokonyodve hogy haboru alatt arra hasznaljak az ertekes vonatokat es a sineket hogy embereket szallitsanak vele kivegzesre.
2016. nov. 29. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!