Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen nyelvet érdemes tanulni?

Milyen nyelvet érdemes tanulni?

Figyelt kérdés
Az iskolában tanulunk angolt, de én itthon önszorgalomból szeretnék egy másik nyelvet is megtanulni, ami nem olyan világnyelv de hasznos lehet. tehát nem francia,német,spanyol, ilyenek, hanem pl. lengyel, ír, vagy ilyenek. Ti melyiket ajánljátok?

2016. dec. 3. 21:11
 1/5 anonim ***** válasza:
26%

Ha optimista vagy, az angolt tökéletesíted.

Ha pesszimista vagy, tanulj kínaiul.

Ha realista vagy, ne nyelvet, hanem lőni tanulj!

2016. dec. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Légyszi ne trollkodj
2016. dec. 3. 21:25
 3/5 anonim ***** válasza:

Attól függ,hogy mit szeretnél a jövőben.

Az angol felsőfokú alap.Ha jó munkát akarsz,akkor azt tárgyalási szinten kell tudnod,mert angolul azért (majdnem)mindenki tud,aki számít.

Jelenleg az orosz és a kínai is nagyon megy,meg a közel keleti problémák miatt az arab különböző dialektusai.

Döntsd el,hogy hogyan képzeled el a jövőd.

Ha nyugatra mennél,akkor ott német,francia,angol.

Ha keletre akkor orosz,kínai.

Ha az arab konfliktussal szeretnél inkább foglalkozni,akkor arab.

A lengyellel,írrel nem mész olyan sokra.Persze az mindig előny,ha tudsz egy másik(3-ik)nyelvet csak a nagy számok törvénye alapján arra kevesebb szükség van,hiszen ők nem befolyásolják annyira a történéseket.

Azt tudod már,hogy milyen pályára mész?

2016. dec. 4. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem trollkodom!

Ha nem tudod, hol, milyen pályán akarsz dolgozni, hogyan adhat bárki is tanácsot, milyen nyelvet tanulj?

Egészen másképp kel felkészülni, ha a NASA-nak akarsz majd dolgozni, mintha az Amazon melletti törzseket kivánnád tanulmányozni. Egyik sem "szebb" a másiknál.

2016. dec. 4. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Megkérdezhetem, hogy miért nem világnyelvet akarsz tanulni? :) Én egyből a spanyolt mondtam volna amúgy, én is most kezdtem el tanulni (önerőből), de ha nem világnyelv, akkor talán a svéd ami még szerintem nem rossz.
2016. dec. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!