Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért nem kolonizálunk más...

Miért nem kolonizálunk más égitesteket?

Figyelt kérdés
Miért nem importáljuk a nyersanyagot például a Holdról vagy a Marsról? Miért nem küldünk kutatócsapatokat oda? Vagy miért nem törekszünk jobban arra, hogy túléljen az emberi faj és meghódítson más bolygókat is?
2016. dec. 6. 21:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
94%
Mert nem lenne rentábilis. És akkor még finoman fogalmaztam. De ez józan paraszti ésszel is belátható.
2016. dec. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Azert, mert a raketatechnika kozel nem jar azon a szinten, hogy akar csak egy Hold-utazas rentabilis legyen. Soktonnas banyaszberendezeseket odaszallitani, majd a kitermelt anyagokat a Foldre szallitani a gyemantnal is dragabbba tenne ezeket.


Azert, mert irrealisan sok eroforras szukseges ahhoz, hogy egy amugy eletre alkalmatlan bolygon v. holdon az emberi eletet lehetove tegyuk: levego, viz, elelem, gyogyszerek, stb...


Azert, mert nagyjabol semelyik kormany nem hajlando evtizedek vagy evszazadok alatt sem megterulo, veszelyes projektekre kolteni az adofizetok penzet es/vagy kockaztatni emberek eletet.


Azert, mert alapvetoen nem vagyunk raszorulva, itt a Foldon is lehetne fenntarthato(bb) modon elni.


Azert, mert egy kolonizaciohoz emberek ezreit kellene sokmillio kilometerre elszallitani, biztonsagosan.


Azert, mert a Naprendszerben a Foldet leszamitva egyetlen minimalis szinten lakhato(nak tuno) bolygo van, es annak sincs igazabol sem legkore, sem viztartalekai.


Azert, mert a Naprendszeren kivulre jutni olyan feladat, amire vegkepp nem vagyunk kepesek, illetve igen, de egy emberoltonel is hosszabb ido alatt.

2016. dec. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Egy ideig biztos nem, de ha már importáljuk a nyersanyagot az sem értné meg?
2016. dec. 6. 21:35
 4/19 A kérdező kommentje:

Második köszi a válaszod!


Ezt én meg is értem, én sem vennék egy 5x drágább porszívót csak azért, hogy minden porszemet ki tudjak szedni az ágyamból vagy a szőnyegemből, elég arra egy teljesen átlagos gép is.


De arra a kérdésre még nem kaptam választ, hogy akkor miért nem törekszünk jobban? Miért nem ölünk bele több pénzt és energiát a kutatásokba? Ezt még, ha nem is érné meg az államnak, de legalább biztonságos, mint vakon belevágni a világűrbe. És hosszú távon hasznos is lehet.

2016. dec. 6. 21:39
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

"ha nem is érné meg az államnak"


Ennyi a rejtély kulcsa. A kapitalizmus rövidtávú dolog. Semmilyen üzleti szereplő, se állam, se magánember, nem fog önszántából, kényszer nélkül belemenni kockázatos, csekély megtérüléssel kecsegtető vállalkozásba, csak azért, mert egy jövő generációnak ez fontos lenne. Legfeljebb néhány ember, akinek kifejezetten a személyes mániája az ügy (pl. Elon Musk).

2016. dec. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Tehát akkor, ha dollármilliárdos vagyok és mániám a dolog, akkor csekély eséllyel foglalkozhatok vele? Szép kis világ...
2016. dec. 6. 21:48
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Hé, én sosem tettem úgy, mintha igazságos lenne az élet...
2016. dec. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Gugu Gabor ***** válasza:
100%

Jelenlegi probléma hogy 1kg földkörüli pályára juttatása több ezer dollár és lehozni sem egyszerű.

Az apollo program mai árfolyamon kb 130 milliárd dollárba került aszem kb 400 kg holdkőzetet hoztak vissza a 6 küldetés során.


Attol hogy a bányászat megérje marha messze vagyunk.

2016. dec. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Azért kár, hogy még a reményt is kiöli az ambiciózus emberekből, amikor rájönnek, hogy teljesen felesleges az, amiért hajtanak. Gondolom én így van ez más nagy dologgal is. Pl. a tengerek meghódításával, vagy a költséghatékony elektromos autó feltalálásával. Rossz belegondolni, hogy egymaga az ember semmit nem ér, hiába van egy jó ötlete és rengeteg kitartása, ha úgy sem fogja engedni a világ a fejlődést.


Köszönöm a válaszokat!

2016. dec. 6. 22:54
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Jelenlegi technikával ~30 ezer évig tartana egy emberi életre alkalmas bolygóhoz eljutni. Azért "ölnek bele" elég pénz. És addig is van mit fejlődni itt Földön - főleg amorális intuícióra gondolok, és a szociális érzésre.

És olyan szép is ráadásul ez a Föld:


NASA live stream - Earth From Space

https://www.youtube.com/watch?v=qzMQza8xZCc

2016. dec. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!