Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A hibernálás átverés?

A hibernálás átverés?

Figyelt kérdés
2016. dec. 10. 22:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem.
2016. dec. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az eldöntendő kérdések ostobák? Igen.
2016. dec. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mit ertesz hibernalas alatt?


Mit ertesz azon, hogy atveres vagy sem?

2016. dec. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%

A kérdező borzalmasan buta, de szerintem arra gondolhatott, hogy MA a hibernálás jelenlegi MÓDSZERE alkalmas-e arra, hogy épségben megőrizze az ember testét.


Nos: NEM alkalmas.

Aki hibernáltatja magát, az abban reménykedik, hogy a jövőben majd az orvostudomány képes lesz ezeket a sérüléseket IS helyrehozni, amelyeket a hibernálás okozott, meg a többi betegséget is, amiben meghalt az illető.


Szerintem meg sose lesz ilyen.

Miért gondolom ezt?

- eleve csak halott embert hibernálnak, aki már legalább 6 órája halott. Ez alatt az agy jóvátehetetlenül tönkremegy.

- a fagyási sérülések tönkreteszik az összes sejtet, ez ellen ma még semmit sem lehet tenni.

- az eredeti betegségek is ott vannak ám, amiben meghalt ez az ember. Például végelgyengülés.

- aki nem fizet eleget, az bizony hamar kiolvad! Az örökösök nem fizetnek, nem hülyék.


Végül is mi marad meg az utókornak egy hibernált emberből?

1: DNS. Na, ez nem sok.

2: Az agy szerkezete... de ez sem tökéletesen. Pár óra alatt ez nagyon csúnyán tönkre tud menni. Maguk az agysejtek is szétfagynak ráadásul.

Tehát magát az embert SEMMIKÉPPEN nem lehet feléleszteni, legfeljebb lemodellezni egy gépben, majd valamikor nagyon sokára, ami megmarad addig.


De miért tenné ezt meg az utókor? Legfeljebb kíváncsiságból.

Vagy te felélesztenél egy 50 éves ősembert? Megőrülne nálunk, annyit változott a világ. Kiszaladna az autó elé, belenyúlna a 220V-ba. Aztán lecsapna egy bunkóval, ha nem tetszel neki.

2016. dec. 11. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 EagleHUN ***** válasza:
100%

A fagyasztásos "hibárnálás" jelenleg működésképtelen ahogy az előzőek is írták. Egyébként az hivatalosan nem is számít hibernálásnak, kriogenikának nevezik.

Hibernálni csak élő szervezetet lehet!

Ha egy élőt megfagyasztasz az holt! (1-2 állatfaj kivételével.)


Ám van egy másik formája, amikor csak lehűtik az illetőt az "épp hogy működés" hőmérsékletére. 34C de vannak kísérletek ennél jóval lejjebb is menni, pont egyes ritka állatoktól eltanulva, kémiájukat leutánozva.

Eh lesz majd a 0C közeli hibernálás ha egyszer megvalósul.


Ez esetben fagyasztásról szó sincsen.

Viszont az életfunkciók lelassulnak, így elvileg így tovább él az illető. Állatoknál a természetben ez téli álomként működik, de kísérletileg téli álmot nem alvó egyébként rövid természetes élettartamú állatoknál is igazolták a hosszú ideig tartó ilyetén hibernálásukkal hogy működik.


Embernél viszont nehézkes kissé igazolni.

Egyrész még nem telt el annyi idő ennek kitalálása óta amennyit egy ember él.

Másrészt ha pl 2 évre így "lehibernálsz" valakit akkor után hogyan igazolod hogy nem öregedett 2 évnyit a 2 év alatt?

Lehetetlenség.


És ki az az őrült aki egy ilyen bizonytalan kimenetelű dologba belemenne, hogy évtizedekig egy kamrába zárva "vegetál" itt a földön, aztán amikor sikeresen felélesztik kiderül mégiscsak majdnem annyit öregedett mintha nem tették volna...


Itt a földön a "tovább" élésben, a "jövő megpillantásába vetett vágyban" nem lesz ezeknek szerepe.


Az űrutazásokban viszont nagyon is lehet előnye, ha addig nem eszik az illető.


A lefagyasztott testek valószínű a szemétben végzik, vagy a tudományos kutató jellegű boncolás oltárán...

2016. dec. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
4: szóval buta vagyok csak azért, mert nem tudok ilyeneket? Hát kösz...
2016. dec. 11. 10:33
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Na, a letolásokat megkaptad. :D

Hogy infó is legyen, az angol wiki fordítása, 1 oldalnyi tudnivaló a témáról :

[link]

2016. dec. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"csak azért, mert nem tudok ilyeneket?"

Nem azért!

Azért, mert képtelen vagy normálisan megkérdezni, amit nem tudsz.

Pl. a kérdésed jelentheti azt is, hogy csalnak-e a hibernálásnál (vagyis beszedik a pénzt, aztán ledarálják és kidobják a pácienst), meg még sok mást is.

Még az is lehet, hogy nem is emberről szól a kérdésed.

2016. dec. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Wadmalac ***** válasza:
100%

"szóval buta vagyok csak azért, mert nem tudok ilyeneket? Hát kösz..."


Ahhoz, hogy új dolgokat tudj meg, nem kell azokat előre tudni, mert akkor minek is kérdeznéd.


De ha igazán tudni akarsz, tudni kell okosan kérdezni. Anélkül nincs okos válasz.


Például a mostani kérdésed szerintem állatira nem mond semmit arról, mit akarsz tudni.

Látható a válaszokból, kénytelenek találgatni, mit is akartál.



Csak példaként, pár évvel ezelőtt még vállaltam különböző festés munkákat, egyedi airbrush festéseket telefonra, autóra, motorra, bukósisakra stb.

Egyszer beállított hozzám egy srác ezzel a kérdéssel:

- Heló, mennyiért fújsz?

Megkérdeztem, mit, mire? Hát azt ő még nem tudja, de mondjam meg, mennyiért fújok, aztán majd kitalálja.

Erre mondtam, hogy erre nem tudok mit mondani, attól függően, hogy mit kell festeni mire, lehet az 3000,- Ft meg 300.000,- Ft is.

Erre nagy sértetten elvonult, hogy ha nem tudom megmondani, mennyiért fújok, megy máshoz.

Menjél.

Örülök, hogy ment.


És sajnos igen, a rossz kérdés minősíti a kérdezőt is.

Nem szép csípőből lebutázni érte, de van, aki diplomatikus, meg van, aki beteges őszinte.

:)

2016. dec. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!