Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Egy tárgy aminek minden...

Egy tárgy aminek minden elemét legalább egyszer kicserélték, ugyan az a tárgy marad-e?

Figyelt kérdés
2010. máj. 2. 14:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem igen, hisz neked is minden sejted lecserélődik életed során, mégis te maradsz.
2010. máj. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ez a Thézeusz-paradoxon. :)

És mivel paradoxon, mint olyanra, nem lehet válaszolni.


Ha a véleményemet kérdezed, akkor igen, mert egy tárgyat nem az alkotórészei alapján határozunk meg.


Az elsőre reagálva, a kedve kérdező, feltételezem, nem tárgy, úgyhogy elég visszás rá ezt alkalmazni.


L

2010. máj. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem, hiszen ha minden elemét egyenként kicseréled, tulajdonképpen ugyanodajutsz, mintha egyszerre cserélnéd le minden elemét, tehát az egész tárgyat cserélnéd egy másik tárgyra.
2010. máj. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarok kötözködni, harmadik, de akkor mikortól tekinted új tárgynak?

Amikor az első elemét kicserélted? Akkor ha kicserélem a kocsim kerekét, akkor az már nem ugyanaz a kocsi lesz? Akkor mehetek megint regisztrálni?

Vagy akkor, amikor már az utolsó elemét is kicserélem?

Tehát ha a régi kocsimból már csak egy égő van meg a reflektorban, minden más újabb, akkor az még a régi? És attól, hogy azt az egy égőt kicserélem, akkor már új lesz?

Vagy mikor?

Ha már az alkatrészek felét kicseréltem? És akkor ha azzal, hogy az égőt kicserélem, átlépem az 50%-os határt, akkor attól, hogy az égőt kicserélem, már új lesz?


Még egyszer mondom, ez nem kötözködés. Ettől még lehet, hogy neked van igazad. Sőt! Az is lehet hogy egyikünknek sincs igazunk.

Csak megkérdeztem.


L

2010. máj. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Igen, igazad van, de a kérdés úgy szólt, hogy "minden elemét", így ilyen 50-50% és egyéb kevésbé egyértelmű helyzetekbe nem is gondoltam bele.

Tehát mindkettőnknek igaza van. :)

2010. máj. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Valóban. A kérdés így szólt. Csak kötözködöm. :)


L

2010. máj. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
sztem nem:) ;)
2010. máj. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem, a kérdező valóban nem tárgy...ez tudod egy hasonlat volt, hogy alátámasszam az állításom...
2010. máj. 3. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Jó ütlet a saját magunk testére való alkalmazás, mert tényleg ez a lényeg.


Az SG-n volt egy teljes topik erről,


[link]


a 93-as kommenttől érdemes olvasni (növekvő kommentsorszámok irányába).


Megpróbáltam itt összefoglalni tömören:


http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__egyeb-kerdesek__70..


a 03-08 18:39-ben.


Roger Penrose ,,A császár új elméje'' c. könyvében tárgyalja a témát. A Wikipedián edig az alábbi cikket találtam:


[link]

2010. máj. 4. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az SG topik kimaradt része:


[link]


Szóval Penroose elképzelése termékeny lehet, még annak ellenére is, hogy konkrétan az a hipotézis, amit feltételezett, nem igaz.

2010. máj. 4. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!