Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A bluetooth jel adó hogyan...

A bluetooth jel adó hogyan épül fel? Hogyan müködik? Mitől függ hogy milyen frekvenciájú jelet add? Hogyan vezérlik hogy milyen frekvenciájú lejet add?

Figyelt kérdés

2016. dec. 24. 01:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Ahogy a rádió.
2016. dec. 24. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
A bluetooth gyakorlatilag egy rádió. Megvan a maga szabványa, hogy milyen frekvecnián, mit, és hogyan ad és vesz.
2016. dec. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A 2400 és 2480 MHz közötti tartományban működik. Ezt a tartományt felosztják 79 csatornára. FHSS modulációt alkalmaznak, ami konyhanyelven azt jelenti, hogy egy véletlengenerátorral kialakított sorrendben végigugrál a csatornákon és minden időablakban egy csomagot küld el. Csak a címzett vevő tudja ezt a sorrendet. Általában 32 vagy 128 ms-onként történik ugrás, de ez állítható.
2016. dec. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ezt mar mintha megkerdezted volna egyszer...


http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__egyeb-kerdesek__83..

2016. dec. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Az azt kérdi hogy programozni hogy lehet.

Én pedig azt kérdem hogy fizikailag hogyan változtatja.

Hogyan és mit változtat hogy változik a frekvencia.

Pl.: régi rádión azt hiszem állítható kondenzátor volt és kézzel állították.

2016. dec. 24. 14:03
 6/9 anonim ***** válasza:
integralt aramkoros radioado van benne, azzal allitgatja a programozasnak megfeleloen a frekvenciakat. ugyanugy rezgokoros megoldas, csak 'picit' gyorsabban hangolhato mint a kondenzatoros/tekercses/potmeteres megoldas.
2016. dec. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Milyen alkatrészt állít benne és hogyan?

(pl.: nem emlékszem rá hogy pontosan mi is volt a neve de ha jól emlékszem van olyan félvezető ami frekvencia függő kapacitásként is müködhet)

2016. dec. 24. 15:43
 8/9 anonim ***** válasza:
Ugy oszinten, minek ez neked? Programozni, felulvezerelni ugysem tudod, teljesen mindegy milyen alkatreszekbol all, mert a bt konkret frekivalto algoritmusahoz nem fersz hozza kivulrol.
2016. dec. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

A tudás hasznos. Kíváncsi ember vagyok és hasznomra válna ez a tudás. Ezért meg kérlek ha tudod hogyan akkor írd le.

Ezzen felül nem is akarom programozni, felülvezérelni vagy a frekiváltóba belenyúlni. Ilyenről szó se volt.

Én pusztán a pontosabb felépítéséről és müködéséről kérdeztem.

2016. dec. 24. 19:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!