Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » AM rádiót is lehet blokkolni...

AM rádiót is lehet blokkolni megfelelő frekvenciájú oszcillátorral?

Figyelt kérdés
Anyám évek óta napi 5-6 órát hallgatja a dankó rádiót és nagyon elegem van belőle, tudom h illegális meg erkölcstelen de annyiszor kértem már h amikor itthon vagyok akkor halkabban halgassa..
2016. szept. 11. 15:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Attol fugg milyen oszcillator.
2016. szept. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Csinálj egy kis teljesítményű AM adót négyszögjel generátorral. Pár mW teljesítmény elég, és még nem illegális. Esetedben szvsz nem is erkölcstelen.
2016. szept. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Hogyne lehetne
2016. szept. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

[link]


ilyesmire gondoltam, 1251 khz az a ***** rádió.

elvileg ezt addig csavargatja az ember amíg jó nem lesz, csak előbb sikerüljön működésre bírni.

2016. szept. 11. 16:15
 5/12 anonim ***** válasza:
Azért egy adó rész nem ártana, hogy a jel ki is menjen az éterbe..
2016. szept. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Voltam hasonló helyzetben, hogy a szomszédom szándékosan bömböltette a tévét még éjjel is. Először én is arra gondoltam hogy zavarom neki a tévéjét. De forrasztópáka helyett fél kilós kalapács kellett, vagyis addig dörömböltem a betonfalát kívül és belül egyaránt, hogy nem csak a tévéje hallgatott el de el is költözött. A dörömbölésre érzékenyebb volt mint például amikor lekapcsoltam a fogyasztásmérőjének automatáját. Amire még nagyon érzékenyek a zombik, az a fogfúrás hangja. Amikor az ablakom alatt rikácsolt néhány, a számítógépről elindítottam a fogfúrás hangot, mire úgy futásnak eredtek mint ha kiengedtem volna egy ordító oroszlánt.

A Dankó rádió frekvenciája 100 MHz körül keresendő:

[link]

Amit a 4. válaszban belinkeltél az csak 33 MHz-ig állítható. Ha vannak odahaza hobbi elektronikai alkatrészeid akkor ingyen összedobhatsz egy zavaró áramkört. Kell egy párhuzamos rezgőkör forgókondival, amit a zavarandó frekire hangolsz. Majd ezt a rezgőkört szintén azzal a frekivel gerjeszted. Lehetőleg ellenütemű meghajtással, hogy minél több energiát kapjon a rezgőkör és egy kis antenna is lehet a rezgőkörön. De sokkal egyszerűbb amit írtam, a kalapács, riasztó sziréna vagy fogfúrás hangja. Mivel ha megzavarod a rádióját attól még bömböltethetné a tévéjét és akkor hiába forrasztgattál.

2016. szept. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

először is köszönöm mindenkinek aki válaszolt :)

huh gimiben mindig ötös voltam fizikából úgyhogy vmennyire kéne (?) értenem

mit írtok de őszintén bevallom fogalmam sincs h kell négyszögjel generátort vagy

bármi ilyesmit csinálni.(majd ha lesz rá egy kis időm utánaolvasok, ígérem)

#5-ös én csak vmi ilyesmire gondoltam:

https://www.youtube.com/watch?v=0VI-qpxGjU0

#5

itt egy rézdrót az adó és működik, én is ilyesmi bonyolultságú dologra gondoltam.

#6

itt anyámról van szó és kertes házban élünk tehát a dörömbölés nem opció :P


[link]


itt a frekvenciák menüpontban ottvan h nyíregyháza

am 1251 khz és a rádió am-en van úgyhogy ezzel kellene megbírkóznom.

amúgy az ukrán határ mellett pár km-rel élek tehát alapból

nagyon gyenge, zajos a jel... csak sajnos 1,2 mhz-es oszcillátort eddig sehol nem

találtam (ebay, ali stb) :(

2016. szept. 11. 17:29
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha van mégegy rádiód, azzal tudod is zavarni, csak keresd meg benne az oszcillátor kimenetét és arra köss jó nagy antennát.
2016. szept. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Gondolkodtam, egy durcás gyerekcsínyre készülsz, vagy tényleg meg kell mentened édesanyádat önmagától (akarata ellenére)?

A népieskedő nótákban túl gyakran fordulnak elő a sírhant, temető, meghalok stb. szavak. Depressziót, öngyilkos gondolatokat telepítenek abba aki hallgatja.

Elő a forrasztópákát!

Az oszcillátor amit kinéztél, kis kiegészítéssel jó lesz. 5 voltos tápról meghajtva 5*5/100 = 0,25 watt (100 ohm a kimenő ellenállás) kimenő teljesítménye elég, hogy jól belefütyüljön a Dankó Rádióba. ( 10 - 50 méteres távolságból. )

Csakhogy ez az oszcillátor négyszög jelet ad le. Megjelennek a páratlan felharmonikusok 3.753, 6.255, 8.757 ... MHz frekvenciákon. Kell még egy rezgőkör, amit legegyszerűbben egy döglött zsebrádióból, vagy rádiós magnóból tudsz kinyerni.

Szóval, ha kivetted a ferritrudat tekerccsel, és a forgókondit, a ferritrúdra tekersz még kb. 20 - 30 menetet. Az új tekercs egyik vége oszcillátor OUT-ra , a másik GND-re kötendő.

2016. szept. 16. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Gézengúzz köszönöm válaszod ^^

" Megjelennek a páratlan felharmonikusok 3.753, 6.255, 8.757 ... MHz

frekvenciákon." ööö ezt nem tudom értelmezni ( még mindig hülye vagyok a rádiózáshoz )

Illetve leírnád nagyvonalakban h alapból miért nem jó ez a négyszögjel nekem és ha megcsinálom amit írsz akk miért lesz jó?

2016. szept. 17. 15:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!