Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A konferenciákon használatos...

A konferenciákon használatos posztereket mire szokás nyomtatni?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok és most először fogok részt venni egy poszterrel egy tudományos konferencián. Ehhez már megvan az anyag, csak a gyakorlati részével nem vagyok tisztában: hol tudom megcsináltatni magát a posztert, milyen formában kérjem és mennyibe fog kerülni?

Köszönöm, ha valaki tud segíteni.



2017. jan. 2. 08:46
 1/4 Hardy Weinberg ***** válasza:

Ezt inkább a témavezetőddel, a kutatás vezetőjével, kellene megbeszélned, mivel neki van már tapasztalata, esetleg megszokott helye is erre (ráadásul úgyis ellenőriznie kellene a posztert a nyomtatás előtt).

A nyomtatást elméletileg bárhol meg tudod csináltatni, ahol vállalnak nagyméretű nyomtatást. Gyakorlati részleteket a témavezetőd, esetleg egy PhD hallgató vagy más tanszéki kutató tud adni neked. A nyomtatás alapesetben jó minőségű papírra történik, bár ma már többféle műanyag alapú alternatíva létezik, amiknek vannak előnyei. Az ár a méret és a poszterhez használt anyag függvénye, néhány ezer forint. Viszont ezt a költséget el lehet számolni pályázati pénzből, ezért sem ártana beszélned a témavezetőddel, ő tudja a részleteket.

2017. jan. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Igen, meg fogom beszélni a témavezetővel, csak ő most a héten még szabadságon van, és szerettem volna kicsit tájékozódni, hogy hogy megy ez.
2017. jan. 2. 10:52
 3/4 anonim ***** válasza:
Egy konferencia szervezői általában gondoskodnak a technikai feltételekről. Ha az körülményes, vagy sokba kerül (ami kívül esek a konferencia költségvetésén), azt jelezni szokták. Tehát a konferencia szervezőinél is érdeklődhetsz. Szokott lenni technikai bizottság.
2017. jan. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi, de ezt hogy érted? Gondolom, nem az ő dolguk, hogy kinyomtassák a poszterem.
2017. jan. 3. 09:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!