Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Segitene nekem valaki abban...

Segitene nekem valaki abban hogy egy barátomnak egy tudománnyal kapcsolatos dolgot elmagyarázzak?

Figyelt kérdés
barátomnak szeretném elmagyarázni hogy mit jelent a disintegráció szó mert az a problémám hogy vagy tul keveset mondok róla vagy túl sokat egyébként a disintegráció az amikor az atomok közti összetartó erő megszakad valami behatás során majd pedig ezért az atomokból össze álló ugymond bármi elporlad mint ha homokból lenne de ezt nem tudom elmagyarázni ugyhogy van valami tippetek?

2017. jan. 5. 20:59
 1/7 A kérdező kommentje:
(Elnézést kérek a helyesírási hibák miatt)
2017. jan. 5. 21:01
 2/7 anonim ***** válasza:

[link]

Itt ez a videó elmagyarázza, amúgy nem is teljesen az a jelenség amit te írsz, nem tudom értesz-e annyira angolul, de a képek alapján mindenképp átjöhet a lényeg.

2017. jan. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod és igen erre gondoltam csak nem jól irtam le de azért is köszi
2017. jan. 5. 21:14
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja akkor bocsi, csak vigyázni kell az ilyen képleíró magyarázattal, hogy elporlad mint a homok, mikor semmi nem porlad el és többnyire az atom is megmarad csak egy darab távozik belőle, az más kérdés, hogy ettől maga az atom is változik néha.
2017. jan. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

disintegráció? (Dezintegrátor a Star Trek-ből)


Sosem hallottam róla. Diszlokációról, diszlokációs energiáról, tömegdefektusról, kötési energiáról, hasonlókról igen.

2017. jan. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Amúgy szétesés, leépülés.


Az atomok meg nem szétesnek, hanem hasadnak, bomlanak.

2017. jan. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Wadmalac ***** válasza:

Hát én a kérdés alapján azt hittem, hogy nem atomfizkiai bomlásokról, hanem a sci-fik dezintegrátoráról van szó, ami az atomok közti kapcsolatokat bontja, vagyis bármiből elemi gázkeveréket csinál.


Hát, hogy az hogyan működnek, azt nem tudjuk. Jelenleg a komplett atomokra bontás egyetlen módszere a plazmahőmérsékletre hevítés.

2017. jan. 6. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!