Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A hozáértőket kérem, hogy...

A hozáértőket kérem, hogy segítsenek, számold ki a váltófeszültség és az áramerősség közötti fázisszöget (fokokban), ha az áramkör impedanciája háromszorosa a termogén ellenellásának?

Figyelt kérdés
Nagyon megköszöném ha valaki meg tudná fejteni ezt a nehéz feladatot, és ha még fűzne hozzá magyarázatot, az isteni lenne :)

2017. jan. 12. 21:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Az impedancia 3 kulonbozo tipusu "ellenallasnak" a komplex osszege. Rezisztencia, induktiv ellenallas es konduktiv ellenallas. Az elsot leszamitva mindegyik tisztan kepzetes. jwL es 1/jwC.

Az a gond, hogy nem vilagos mit jelent a termogen ellenallas.

Eloszor a rezisztenciara gondoltam mert az adja le a teljesitmenyet hokent. Ebben az esetben ha R a termogen ellenallas akkor 3R az impedancia. Ez meg nem lehet mert komplex erteknek kene kijonni. Biztos igy van a feladat?

2017. jan. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Biztos, hogy helyes a feladat. 100%-ék. A tanár ezt adta meg az ellenörzőben. Mi csak ilyet tanultunk: termogén ellenálás=R, induktív ell...=Rl, kapacitív ell...=RC, és az ehhez tartozó feszültségeséseket=UR,UL,UC , valamint az impedancia U=IxZ, meg a fázisszög, és a teljesítményt, de mást nem.
2017. jan. 13. 08:39
 3/7 anonim ***** válasza:
Természetesen itt az impedancia nagysága a háromszoros, így egy olyan derékszögű háromszöget lehet rajzolni, amelyiknek R az egyik befogója, és 3R az átfogója. (Fazorábra)
2017. jan. 14. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia, az elso voltam?

Kozepsulis vagy?

Mert ott lehet hogy a butitott verziot tanitjak es impedancianak ti az Abs(z) tanuljatok. Ami az impedancia abszolut erteke, ami mindig valos szam.

Ha igy van akkor a felettem szolo jol irja mert ha Z=R+Ki akkor abs(z)=gyok(R^2+K^2)

Ekkor ez az ertek egyenlo 3R el.

gyok(R^2+K^2)=3R

R^2+K^2=9R^2

K^2=8R^2

K=gyok(8)*R


Tehat az impedancia komplex resze gyok(8)Ri

Ekkor a fazisszog = arctg(gyok(8)R/R)=arctg(gyok8)

2017. jan. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Vagy a másik irányból: fi=arc cos 1/3

(a képzetes résznél R szorzója meg 3*sin fi, ha valaki kérdezi, de a vastagbetűs kérdés megválaszolásához nem kell)

Kérdező, miként ˇ#3 írja, ilyeneknél fazorábrát kell rajzolni, és rögtön minden világos, mint a nap.

2017. jan. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Értem én, hogy fazorábra kell, de ilyet még nem tanultunk, amúgy köszi nektek a segítséget :)
2017. jan. 15. 17:43
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha nem hivatalból, a szakma alapjaként tanulod a villamosságtant, hanem csak úgy fizikán belül, akkor persze arra is van esély, hogy nem is találkozol a fazorábrával (ami amúgy a phasor szó ritka ronda magyarítása).


Valamint, ez esetben az is lehet, hogy csak időfüggvényekkel találkozol, a komplex számos számítási mód is inkább csak a szakmás réteg szokása (az impedancia nem komplex mennyiség, csak akkor, ha komplex számokat alkalmazunk).

2017. jan. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!