Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogy van ez az arányosság?

Hogy van ez az arányosság?

Figyelt kérdés
Csak egy kérdésem lenne mégpedig ha pl. van egy 5*5 négyzetből álló négyzet (ez ugye 25 kis négyzet) akkor ha mondjuk a 25-ből 20 be van festve és a többi 5 nem akkor úgy kell felírni hogy 20:5 vagy 20:25? Lehet sokak számára egyértelmű de én összezavarodtam xd
2017. jan. 24. 18:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Semmi gond, nem gáz. Ez úgy van, hogy attól függ, hogy mire írod föl. 25-ből 20 be van festve, és 5 nem. Ha az 5 be nem festettre akarod felírni az arányokat a befestettekhez képest, akkor 5:20. ha az egészhez képest, akkor 5:25

Ha a 20 befestettre akarod felírni az arányokat a be nem festettekhez képest, akkor 20:5. Ha az egészhez képest, akkor 25:5.

2017. jan. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Bocsánat, elírtam a legutolsó arányt. 20:25-t akartam írni.
2017. jan. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi a segítséget! :D
2017. jan. 24. 18:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!