Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan érvelhetnék ezellen:Ban...

Hogyan érvelhetnék ezellen:Bankkártyával jobb fizetni, mint készpénzzel?

Figyelt kérdés
2010. máj. 6. 16:24
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Az utóbbi időben megnőtt a kártyával való visszaélések száma. Klónozhatják, illetve egy preparált ATM használatánál adatainkat is megszerezhetik.

Más érv: Próbálj meg az újságos bódénál, vagy a piacon kártyával fizetni! A kirakodóvásárról nem is beszélve.

Egyébként: engem kifejezetten bosszant, amikor előttem a pénztárnál egy csoki+ üdítőt bankkártyával fizetnek, és közben még bénáznak is a PIN kóddal.

De a postai csekkbefizetés kártyával ugyan úgy az én költségem, mintha pénzt vennék fel az ATM-ből.

2010. máj. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

1. Egyértelműen kimutatható megfigyelés, hogy akik bankkártyával fizetnek, hajlamosabbak jóbal többet költeni. (pszichológia: nem érzed igazán mennyt adsz ki a kezedből)


2. Bizonyos helyeken (termináltól függően) lassítja a pénzforgalmat. - (megj.: szerintem ez egyre ritkább jelenség (gyorsabb a kapcsolat) az aprópénz, meg visszajáró keresgélése is elvesz annyi időt, mint a bankkártya, de azért beleírhatod. :) )


3. Sok helyen nem lehet kártyával fizetni: se túl kicsi, se a túl nagy pénzforgalmú boltoknak nem éri meg. (Ha pl. többszázezres műszaki cuccot kártyával veszel, akkor abból rengeteg pénz megy a banknak, így az üzlet sokat veszít rajta; ha pedig csak a reggeli zsemlédet veszed kártyával, akkor kb annyit fizet a bolt a banknak, amennyibe a zsemle került.)


4. Veszélyes mert minden pénzed egy helyen van, ezzel visszaélhetnek. (Ezt is hülyeségnek tartom, de egy indoknak jó lehet :) )


...


Hát így hirtelen ennyi jutott eszembe.. nagyon nehezen, mert kártyás vásárlás párti vagyok. :)

2010. máj. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Ha pénz van nálad és ellopják vagy elrabolják: az pech.

Ha bankkártya van nálad és azzal teszik ezt: akkor nemcsak leüríthetik a bankszámládat - de még negatívba is vihetnek, és még te fizethetsz pluszban, sokat. Ez ellen vannak védekezési technikák, de nem mindig hatásosak - és igen: bankkártyát is lehet rabolni, vagy kényszeríteni téged, hogy használd. Van elég automata mindenhol és a rabló be tud állni úgy, hogy téged fényképezzen vagy senkit se fényképezzen.


Ha valami gond van a kártyáddal, könnyen nézhetnek csalónak (különüsen külföldön lehet ebből komoly gondod, ahol ráadásul nem is tudsz olyan jól védekezni vagy ügyet intézni, mint itthon).


A bankkártyának éves díja is van: több, mintha 1-2 havonta felvennéd a pénzed bankfiókban.

2010. máj. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Hát igen, én a legjobban azon csodálkozom, ha ellopnám valakitől a kártyáját (és még nem tiltja le), vagy csak simán azt a 16 +3 számjegyet megjegyzem (felírom), neten simán levásárlom, mert oda nem kell pin kód. ez ellen még semmit sem találtak ki...
2010. máj. 7. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Nahát, micsoda okosságokat tudtam meg tőletek:) Nagyon-nagyon köszönöm! :D
2010. máj. 7. 21:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!