Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Reggel napkelte előtt miért...

Reggel napkelte előtt miért kapcsolják le előbb az utcai világítást, mint este napnyugta után?

Figyelt kérdés
Igen, mondhatjátok hogy "nincs jobb dolgod mint ilyeneket figyelni?" de én valójában szeretek megfigyelni ilyen dolgokat. És úgy vettem észre, hogy míg reggel 8-10 perccel napkelte előtt kapcsolják le az utcai világítást, úgy este napnyugta után 4-5 perccel. Ezt a 4-5 perc különbséget mi befolyásolja pontosan?
2017. jan. 27. 21:27
 1/7 anonim ***** válasza:
49%
Se a napkelte se a napnyugta nem egy egzakt időpont, így nincs értelme a kérdésednek.
2017. jan. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Napról napra nézem hogy a hely ahol én élek mit írnak ki az az napi napkelte és napnyugta időpontjára, és az alapján figyeltem ezt meg.
2017. jan. 27. 21:51
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Azt könnyen el tudom képzelni, hogy helyenként vannak fényérzékelők, és egy bizonyos világosság elérésekor kapcsolnak a lámpák. Márpedig mostanság reggelente ködös idő van, ami miatt napkeltekor tovább van sötét, éjjelente pedig ez nincs, ezért később kapcsolnak a lámpák.


(A napnyugta meg napkelte időpontja pedig elég egyértelműen definiálható, a szürkület határain lehet inkább vitatkozni, de ott is van konvenció, lásd Wiki.)

2017. jan. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
3: a szürkület határainál én úgy vettem észre, hogy reggel korábban jelennek meg fényviszonyok, mint este tűnnek el...
2017. jan. 27. 22:33
 5/7 anonim ***** válasza:
Egy időzónába esik az ország de 500km-en már érződik a Föld görbülete, így lehet ahol te élsz így van, míg máshol meg máshogy tér el percekkel a közvilágítás. Annyira viszont bőven elhanyagolható, hogy ebbe önkormányzatilag belenyúljanak.
2017. jan. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 dellfil ***** válasza:
100%

A kulcsszó az alkonyatkapcsoló. Ezek egy előre beállított megvilágítási erősség értéknél ki, illetve be kapcsolnak. Na mármost, hagyva van egy bizonyos hiszterézis, hogy a rendszer biztonságosan működjön. Vagyis sötétedéskor elérve egy szintet, bekapcsol, de világosodás esetén már nem ugyanazon a szinten kapcsol ki, hanem kicsit alacsonyabb megvilágításnál. (Hogy elkerüljék a "fals" megvilágításból eredő lekapcsolást, valamely késleltetés is be van építve. Illetve igyekeznek olyan helyre telepíteni az eszközt, hogy autók, közvilágítás(!) stb ne zavarhassa meg.)

De itt vannak:

www.google.hu/webhp?ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b&gfe_rd=cr&ei=gN6LWPvqBeev8wew4b6gDQ#q=alkonykapcsoló


dellfil

2017. jan. 28. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 dellfil ***** válasza:

Bocs, valamiért nem ment át a link.

[link]

Vagy az egész:

[link]


dellfil

2017. jan. 28. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!