Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Valaki le tudná nekem fordítan...

Valaki le tudná nekem fordítani ezt a szöveget?

Figyelt kérdés

Segítségre lenne szükségem:

[link] <---ezen az oldalon a kedvenc együttesem angol nyelvű története található. Tudom, hogy egy kissé hosszú, ha minden évet beleveszünk, de valaki le tudná nekem fordítani magyar nyelvre? A választ és a segítséget előre is köszönöm.



2017. jan. 28. 21:19
 1/8 anonim válasza:

A Gorillaz története 1997, Augusztus 15-én kezdődik. Stu-Pot egy értelmi fogyatékos szintetizátor rajongó és részmunkaidős alkalmazott volt az 'Uncle Norm's Organ (orgona ?) Empórium' (áruház ?)-nál. Murdoc Niccals sátánista huligán/csavargó úgy döntött, hogy betör Uncle Norm's Orgona Áruházába, hogy beszerezzen egy szintetizátort, hogy aztán létrehozzon egy "listavezető" zenekart/zenei csoprtot. Azonban Murdoc Vauxhall Astra-jával mikor átvezetett az épületen (mármint betört a kocsival), beleütközött Stu-Pot fejébe, maradandó sérülést okozva Stu-Pot bal szemében és ezzel katatón állapotba került. Murdoc "30 000 óra közszolgálatra és a vegetabilis (?) Stu-Pot gondoskodására" volt ítélve. Nem sokkal később, Murdoc ismét megsebesítette Stu-Pot-ot egy autóbalesetben Nottingham Tesco parkolójában, mikor egy 360-as fordulatot akart csinálni, hogy lenyűgözzön néhány nőt. A furdulat közben átrepült a szélvédőn és arccal egy járdaszegélyre esett. Ez maradandó sérülést okozott Stu-Pot jobb szemében, de felébresztette (?) a kómából. Murdoc aztán toborozta/megkérte a meggyólult (de még mindig értelmi fogyatékos) Stu-Po-t, hogy legyen a csapata szintetizátoristája és vokalistája, újra szinkronizálni neki a 2-D-t a megegyező ütésekhez a fején a balesetek miatt.


Első bekezdés: pipa :) Nem tökéletes, de remélem, eddig segített.

2017. jan. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

1998 szeptemberében Murdoc megszerezte a Kong Studios ingatlanát, egy terebéjes kísértet studiót, egy sötét háttér sztorival, ami Essex-ben, Districtshire-ben, egy régi, elkopott temető és szeméttelep közepén található.

Murdoc aztán talált egy dobost egy Soho lemezboltban: Afrika-Amerikai külföldről származó Russel Hobbs-t. Russel egy kispolgári New York bennszülőtt volt, és mélyen felkavart volt fiatalon. Ki lett tiltva egy drága magániskolából démoni megszállotság szenvedése miatt. A megszállotság traumája egy négy évnyi kómával végződött amiből aztán Russel felébredt egy kidolgozott ördögűzés folyamán. Miután meggyógyult, a Brooklyn Higy School-ba kezdett járni, ahol gyorsan barátságot kötött egy csoport rapperrel, dj-vel és utca táncossal (nem tudom az mc mit jelent). Azt mondta "a hip-hop megmentette a lelkem."


Na ennyi, mert lemerül a telefonom és nincs a közelben töltő. :D Remélem, azért tudtam segíteni. Majd más lefordítja a többit vagy majd holnap lefordítom, ha addig jó. :)

2017. jan. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Azonban ez csak egy rövid ideig tartó megkönnyebbülés volt, mert egy éjszakán, Russel új barátait lelőtték egy lövöldözésben. Russel, az egyetlen túlélő, a megölt honfitársai lelkeinek "gyűjtőedénye" lett, legjelentősebb aki a rím ejtő/dobó kék fantom, Del volt. Testük rejtett megszállotságával, Russel zeneileg hihetetlenül felbátorodott ütőhangszerekben, rap-ben és hip-hop-ban is, mint egy zavaró mellék hatás. Szemei kísértetiesen fehéren világítottak. Ezzel az új és hirtelen fordulattal, Russel családja elküldték őt hajóval Angliába, remélve hogy ez majd segít a traumája gyógyulásában - nem észrevéve hogy ezzel közvetlen Murdo útjára térítik, aki törekedett a szupersztárságra, viszont nagy terheket kellett vállalnia érte.


Azon a ponton az újszülőtt csapatnak már csak egy gitárosra volt szüksége. A legelső gitárosuk 2-D barátnője, Paula Cracker volt, de őt hamar kirúgták a csapatból, miután Russel rajtakapta őt és Murdoc-ot, ahogy a stúdió vécében szeretkeztek. Felháborodva, Russel még ötször eltörte Murdoc orrát. Mint ahogy egy csomó Britt együttes előttük, ők is feladtak egy hírdetést az NME-n. Egy napon, mikor a hírdetés futott, egy FedEx rakomány érkezett Japánból az ajtóba és kiugrott belőle egy amnéziás nyolc éves egy "Gibson Les Paul"-lal hadonászva. A kislány érthetetlenül bemutatkozott Japánul (JAPÁN!!! ;w; bocsi. :) ), majd kitört egy "riff, hogy vége legyen minden riffnek" stílusban, amiből egy lenyűgöző karate rúgás lett a levegőben. Aztán mondott egyetlen angol szót a csodálkozó fiúknak, ami végül a neve lett: "Noodle" (mamlasz). Miután az együttes végre összeállt, megváltoztatták a nevüket Gorillaz-ra. A legelső daluk címe "Ghost Train" (szellem vonat) volt, ami a Kong Studios-ban lett felvéve. Murdoc postára adott egy másolatot a cd-ről, pár képet a bandáról és egy nyilatkozatot Mr Whiffy Smithy-nek az EMI-nél.

2017. jan. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

1998 November 5-én a Gorillaz megtartötta legelső koncertjét a Camden Brownhouse-nál, amit aztán idő előtt abba kellett hagyniuk egy lázadó tömeg miatt a "Punk" daluk közben. EMI A&R ember, Whiffy Smithy sokszor elsütötte shotgun-ját, hogy szétoszlassa a tömeget annyira, hogy el tudjon jutni a studióig és gyorsan aláírta őket a címkének (?). A Gorillaz 2000 Novemberében adta ki első dal gyűjteményüket, a "Tomorrow Comes Today" (a holnap ma jön el) EP-t.


Az első teljes hosszú debütáló albumukat, a "Gorillaz"-t 2001 Március 26-án adták ki. A kiadás folyamán az album 'megszült' (vagy inkább létrehozott) négy kislemezt; "Clint Eastwood," "19-2000," "Rock the House" és a "Tomorrow Comes Today"-t.


2001 közben a Gorillaz turnékra ment egy csomó országokon keresztül, beleértve Angliát, Franciaországot, Írországot és Japánt.


2002 Február 20-án a Gorollaz részt vett a Brit Awards-on (Nagy-Britannia díjkiosztó), ahol hat Brit Awards-ra is ke lettek jelölve, de nem nyertek semmit.


2002-ben a Gorillaz együtt működött rapper-ekkel, D12-vel és Terry Hall-al, hogy aztán elkészüljön a letölthető kislemez, a "911".

2017. jan. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, kedves Shelfox, nagyon sokat segítettél! :)
2017. jan. 29. 14:05
 6/8 anonim válasza:
Nagyon szívesen. Örülök, hogy tudtam segíteni. :) Ha időm adja, akkor majd lefordítom a többit is. Hacsak valaki meg nem előz. :p
2017. jan. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, csak az oldal tetejére voltam kíváncsi, de nagyon szép tőled...^^

Feleslegesen ne törődj miattam.

2017. jan. 31. 20:28
 8/8 anonim válasza:

Hát köszi =^_^= Mondom, szívesen megcsinálom. :)

Ha mégis el szeretnéd olvasni a többit, csak szólj és lefordítom. ;) De amúgy is fordítok belőle, ha nem felejtem el és lesz rá időm, mert szeretem csinálni és örömmel tölt el, hogy segíthetek. :)

2017. febr. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!