Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha nem értem a...

Mit tegyek, ha nem értem a matekot? (9. o. )

Figyelt kérdés
Alsóban még kitűnő voltam, aztán ötödiktől lerontottam a matek jegyeimet. Nyolcadik év végéig kb. hármas voltam, de most kilencedik első félévében megbuktatott a tanárnő. Egyszerűen hiába tanulom meg, és értem meg, utána már másnapra elfelejtek mindent. A magántanár se segített, vele is ugyanez volt, vele még úgy nagyjából értettem, meg mikor itt volt és segített, de mikor elment és magamtól kellett feladatot megcsinálni, fogalmam sem volt hogy kezdjek hozzá. A mamám nagyon jó volt matekból, ezért a hétvégén most ő is segített, de hiába, mert ma délutánra megint elfelejtettem, és holnap dolgozatot írunk. Mit kéne csinálnom? Felmentés nem hiszem, hogy kéne, mert régebben ment, és semmi baj nem volt..De egyszerűen hiába határozom el, hogy "Jó, akkor most leülök, és megtanulom" valamiért akkor se megy. A hozzáálláson is próbáltam változtatni, pozitívabban álltam hozzá, de akkor se megy. Hiába mondogatom, hogy meg szeretném tanulni, legbelül érzem, hogy egyáltalán nem érdekel ez az egész, és nem köt le, akármit mondok, akárhogyan állok hozzá, nem megy. Valakinek van valami jó tanácsa, hogy mit tehetnék..?

2017. febr. 12. 17:17
 1/2 anonim ***** válasza:
81%

A matematika tanulás nehéz, főleg azért, mert kevés a jó tanár!

Azt tudod tenni, hogy "visszamész" matematikában odáig amíg tudsz feladatokat megoldni (pl. 7. osztályos matekkönyvek) és onnan elkezded átolvasni, megérteni. Ha megértettél valami akkor jön a gyakorlás. Hiába értettél meg valamit, ha nem tudod felhasználni!

Tehát nyugodtan nyiss ki 6-7-8.os könyveket és kezd el onnan átolvasni. A matematika igazából egy piramis. Amíg az alját nem építetted meg rendesen addig hiába próbálod a következő követ rárakni!

2017. febr. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A matematika tudas/kepesseg sok gyakorlassal fejlesztheto(tapasztalat). Most 9.-ben meg siman tudod potolni a lemaradasokat(Jobb most mint erettsegi elott 2 hettel), azt ajanlom vegyel egy feladat gyujtemenyes konyvet olyat amiben van nemi segistseg is, es temankent csinalj meg 5-10 feladatot,ha nem megy valami ott a mamad vagy a tanarod megkered,h segitsen. Ha ezt betartod tuti sikerulni fog.
2017. febr. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!