Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Tanulás a téma, segít valaki?

Tanulás a téma, segít valaki?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Én 16 éves fiú vagyok. Az általános iskolában nem nagyon tanultam, csak annyira, hogy meglegyek kitűnő. Utolsóként sikerült bejutnom községem egyik legnehezebb középsulijába. Elsőben és most második első félévében szinte én vagyok az egyik legjobb tanuló. Szinte az egész napom a tanulással megy el, még néha reggelig is gyűröm. Mostanában amikor nekiülök tanulni akkor minden 5perc után azon kapom magam, hogy máshol jár az eszem, és ez nagyon zavar. Mi lehet ennek az oka?(egyszerűen nem vagyok képes figyelni).

A másik kérdésem, hogy létezik valamilyen módszer amelyel lehet serkenteni az agytevékenységet?

Van egy fiú az osztályban aki rendkívül intelligens, és ő azt állítja, hogy alig tanul, meg azt is fekve meg stb... létezik ez, hogy valaki ennyivel jobb legyen? Szóval minden hasznos infóval megdobhattok, ami segít az intenzív tanulásban. Már nem sokáig birok így egész napokat ülni.


Ui: csak a hozzáértők írjanak, és elnézést a helyesírási hibákért.



2017. febr. 16. 21:12
 1/1 te te te válasza:
Eloszor is, nekem is van olyan osztalytarsam, aki semmit nem tanult es tudta. Ez nem mindenkepp ugyesseg, inkabb adottsag kerdese. Valakinek egyszeruen elkepeszto a memoriaja. A masikra pedig csak azt tudom mondani, hogy probalj ki mindenfelet. Egesz nap az iskolapadban ulsz, aztan meg csak tanulsz. Semmi izgalom, nem csodalom hogy elkalabdozik a figyelmed. En olyanokkal probalkoztam, hogy peldaul egy sima videot-pl egy filmet- bomboltettem hatterzajnak, mert egywzeruen a csondben nem voltam kepes figyelni. Igaz, vannak olyan gyogyszertari cuccok amik erre gyogymodot hirdetnek, de nem 100%-os. Vagy probalj neha egy kis izgalmat vinni az eletedbe. Valamikor nezz meg valami jo kis filmet, vagy mi.
2017. febr. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!