Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Matematikai tételek+bizonyítás...

Matematikai tételek+bizonyítások összefoglaló oldala?

Figyelt kérdés

Nem gond, ha angol az oldal, de a legjobb a magyar.

Olyan "gyűjtemény" oldalt keresek, ahol a lehető legtöbb bizonyítás van leírva, mert a tanulmányaim során nagyon hasznos lenne, főleg azért, mert sokszor félre nézek 1-1 számot, ami sokat számít és itthon nem teljesen értem meg ezek miatt az adott feladat bizonyítását.


Főleg olyanok a fontosak, amelyeknek nincs külön "nevük", pl nem Arkhimédészi tulajdonság, hanem egy egyszerű, például (1+1/n)^n+1 > (1+1/n)^n bizonyítása.

Google-ra megpróbáltam beírni, de nem jártam sikerrel.


Előre is köszi a válaszokat!



2017. febr. 19. 17:03
 1/4 anonim ***** válasza:

(1+1/n)^n+1 > (1+1/n)^n

(1+1/n) > 1

2017. febr. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez nem ilyen egyszerű, órán teljes indukciós bizonyítás minden lépését le írtuk, és ezt kérik számon.
2017. febr. 19. 17:29
 3/4 anonim ***** válasza:

Amit leírtál ennyire egyszerű a bizonyítása. Aki ezt teljes indukcióval bizonyítja az lője tarkón magát.


Ráadásul van kismilliárd bizonyítás matematikában. Gráfalgoritmusok bizonyításával semmire nem mész komplex függvényanalízis témakörében...

2017. febr. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 dq ***** válasza:
100%

Próbáld inkább azt belátni, hogy


(1+1/(n+1))^(n+1) > (1+1/n)^n


(( vagyis f(x)=(1+1/x)^x esetén f(x+1)>f(x) ))


Amit keresel meg tankönyvnek hívják.

2017. febr. 20. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!