Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi az a brainstorming?

Mi az a brainstorming?

Figyelt kérdés
2008. okt. 11. 18:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
csoportos ötleteléses tréning.pl.nagyvállalatok alkalmazzák,sokan összegyűlnek, egy adott témához mki hozzáadja a saját véleményét és ebből jutnak majd egy végső döntésre...pl.a. vállalat valamilyen ügyében...azért jó, mert a több szem többet lát-elv alapján,sok ember együttes különböző véleményéből,ötleteiből nagy eredmények születhetnek.:-)
2008. okt. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak nagyvállalati "érzés" a brainstorming.

Hanem pl, egy általános iskolában is van "ötletbörze", amikor pl. az elkészült csuhébábunak nevet keresnek. Hiszen ott is egy kalapba dobják az ötleteket, majd azokat összevetik és hoznak egy döntést.


De nagyon sok helyen találkozol ezzel - még ha nem is mondják ki. Hiszen a "mit javasoltok", "mit tegyünk" kérdések mindegyike "ötletbörzét" eredményez.


Az "igazi" brainstromingnak azonban az a lényege, hogy ott az őrült ötleteket is latba kell venni, mert MINDEN tényező közelebb vihet a megoldáshoz! Tehát pl, ha egy termék nevére van ötletbörze, akkor a tevesz@r is lehet alternatíva, mert ebből a "megnevezésből" valamelyik másik "ötletbörzéző" asszociálhat olyan dologra, amely aztán JÓ eredményhez vezet.


Nem hosszú (max egy-két órás) egy-egy ilyen, és igen fárasztó. Komoly agytorna.

2008. okt. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A brainstormingot szokták használni néha az egyedüli intenzív gondolkodásra is, de az előttem szólók helyesen elmondták mi is az.
2008. okt. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, és ez a kettő a lényege: ötletek, és MINDEN ötlet, ami csak bárkinek is eszébe jut. Majd utólag kivesézik, melyik jó ezekből.
2008. okt. 11. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Brain Storming ***** válasza:
100%

Az előzőekhez hozzátenném még azt, hogy pl. ÉN!


Lásd:

blogom:

Brain Storming

[link]


Internetes magazinom:

BS-Studio - BRAIN STORMING, M.o. legtermékenyebb és legkreatívabb aforizmaírójának műhelye!

[link]

2009. márc. 15. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ötletgenerálás,ahogy a az előttem lévő kollégák megfogalmazták.Nekem meg van az Ötletgenerátor nevű brainstroming kártya

nagyon jó

csak ajánlani tudom

2009. máj. 22. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hol lehet kapni?
2009. máj. 22. 10:20
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

CSáó!


Bagolyvar.hu weboldalon vagy keress rá hogy Ötletgenerátor.Nekem meg van,vegyél fel msnre: it4tgabi@freemail.hu vagy írj privit,együtt kipróbálhatjuk problémákra.

2009. máj. 23. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!