Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » 10 000 Map Power Bank mit...

10 000 Map Power Bank mit tudok tenni? Bővebben a leírásban.

Figyelt kérdés

10 000 Map Power Bankom van és 1mp-re beleszúrtam az Output-ot az Input-ba (2 Outputom van és az erőssebben volt mikor beleszúrtam az Input-ba).


Mi lehet a baj szerintetek, mert 2 órára feltettem tölteni és 40%-on volt mikor elkezdte és most is 40%...


Mit tudnék tenni? Vagy esetleg ennek annyi?

Valami féleképpen megtudnám javítani?


(Hallottam, hogy le kell teljesen meríteni és most 0-n van Mit tegyek?)



2017. márc. 12. 21:23
 1/4 anonim ***** válasza:

1) mi az a "10000 Map"?

2) Mi járt a fejedben, amikor "beleszúrtad" az Outputot az inputba? Ingyen energia?

3) "Mit tudnék tenni?" Mondjuk elviszed szervízbe.

4) "Valami féleképpen megtudnám javítani? " Te? Kizárt.

5) "Hallottam, hogy le kell teljesen meríteni" Hülyeséget hallottál, ezt verd ki a fejedből, lítiumos akksit soha nem ajánlott lemeríteni.

2017. márc. 13. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
52%
"Hülyeséget hallottál, ezt verd ki a fejedből, lítiumos akksit soha nem ajánlott lemeríteni." - urban legend, az alapja az, hogy a lítiumos cellát, ha elért egy bizonyos feszültséget, soha többé nem lehet feltölteni. De a vezérlőelektronika megközelíteni sem hagyja ezt a szintet, sokkal előbb letilt. A lítiumos akkuk hasonlóan formázhatóak, mint a nikkelesek. Mikor laptop kereskedésben dolgoztam, 2-3-szorosra (néha tízszeresre) növelte az akkuk elérhető kapacitását a "mélyformázás", amit alkalmaztunk (lassú merítés, 2 nap impulzustöltés). De a telefonom most is egy hetet bír egy töltéssel, mert pár havonta formázom az akkut. (Sima kikapcsolódásig merítés, csurig töltés.)
2017. márc. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 2*Sü ***** válasza:

<offtopic>


> A lítiumos akkuk hasonlóan formázhatóak, mint a nikkelesek.


Hát pedig nagyon nem. A formázás maximum az akkumulátor élettartamát csökkenti. A Ni-MH, Ni-Cd akkumulátorok működési elve okozza az un. memória effektust. (A Ni-Cd esetén ez erősebb, ott mindenképpen érdemes figyelni a töltésre, a Ni-MH akkumulátorok esetén a hatás kisebb, van ugyan memória effektus, de csak kis mértékben befolyásolja az akkumulátor kapacitását, a formázás jót tesz neki, de nem növeli a kapacitást a többszörösére.) A Li-ion akkumulátorok működési elvéből fakadóan ilyen memória hatást nem feltételeztek. Később kiderült, hogy van ilyen hatás, de teljesen elhanyagolható, nagyjából egy ezreléknyi az akkumulátor kapacitásvesztése a „nem megfelelő” töltésből adódóan. Magyarán lehet egy Li-ion akkumulátort is formázni, de tízszeresére biztos nem növeli az akkumulátor kapacitását. Ha két órát bír egy akkumulátor, akkor a memória hatás miatt néhány másodperccel csökken az üzemideje. Pont ez a Li-ion akkumulátorok előnye, ami miatt népszerűbbé váltak annak ellenére, hogy veszélyesebbek, hiszen a túltöltés erős felmelegedést okoz, az akkumulátor fel is robbanhat, amit csak megfelelő töltésvezérlő elektronikával lehet orvosolni. Persze a mai akkumulátorok azért javarészt biztonságosak, mert többszörös védelem van a túltöltés ellen.


Nem tudom a laptop kereskedésben mennyire mértétek objektíven az akkumulátorok kapacitását. Ugyanolyan körülmények között mértétek? Ugyanolyan processzorterhelés, merevlemez használat mellett? Mert gyanítom, hogy ez az „akár” tízszeres kapacitásnövekedés inkább fakad abból, hogy a laptop üresjáratban ment, így jó, hogy sokkal tovább bírta egyetlen feltöltéssel.


</offtopic>

2017. márc. 14. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen már megy...

:D

2017. ápr. 18. 23:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!