Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Önállóan akarok elkezdeni...

Önállóan akarok elkezdeni angolul tanulni. Mi a legjobb megoldás ezzel kapcsolatba?

Figyelt kérdés
Teljesen kezdő szintű vagyok, csak a nagyon alap szavakat ismerem, valaki tud valamilyen jó segítséget küldeni?
2017. márc. 17. 20:36
 1/8 anonim ***** válasza:
54%
Regisztrálj a duolingo.com-ra, ott csak rajtad múlik, mennyi idö alatt tanulod meg az angolt. (Nekem az A2 szintig kicsit több, mint egy év volt)
2017. márc. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszi, ez tök jó. Más valamit nem tudsz még ajánlani?
2017. márc. 17. 22:36
 3/8 anonim ***** válasza:

Szeritnem elindulni ez a legjobb, mert tényleg NULLA szintröl indul, és nemcsak szavakat tanulsz, hanem helyesen összallított mondatokat is, amiket addig gyakorolsz, amíg automatikusan jól tudod. Emellett fordítasz magyarról angolról angolról magyarra, leísz szövegeket hallás után - azaz minden oldalról megalapozod a nyelvet.

Én egy év után símán tudok eredeti angol filmeket nézni felirat nélkül, pedig elötte semmi angol alapom sem volt.


De ha érdekel, a memrise is ilyesmi oldal, de abban nem vagyok biztos, hogy magyarról is indít angolt. Létezik még több oldal is, de gyakorlatilag mindenhol német, francia, olasz, spanyol, orosz stb nyelvet vesz alapnyelvnek és erröl tanítja az angolt.

2017. márc. 18. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%

Én is a Duolingot tudom ajánlani, illetve amikor már kicsit tudsz, nézz angolul sorozatot/filmet akár felirat nélkül is. Én egy sorozatból tanultam meg ténylegesen beszélni.

Sorozatnak tudom ajánlani az Avatar: The last Airbender-t. Tudom hogy rajzfilm, de jó a story, jók a karakterek és főként elég könnyen megérthető az angolja. Ha úgy döntesz hogy elkezded nézni akkor írj rám privit és küldök linket.

Sok sikert a tanuláshoz :)

2017. márc. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat :)
2017. márc. 18. 10:49
 6/8 anonim ***** válasza:
Én viszont azt mondanám, hogy egyedül elkezdeni igen veszélyes. Úgy félremehet a kiejtésed, mint a sicc, és aztán a rossz beidegződést kigyilkolni a legnehezebb. No persze, ha sosem fogsz megszólalni mások előtt az életed végéig, akkor ez nem szempont.
2017. márc. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Nézz youtube-ot, hallgasd az angol nyelvű videósok kiejtését, intonációját stb, hogy rögzüljön a hangsúlyozás, mivel ez teljesen más mint a magyarban. Illetve nézz filmeket, sorozatokat eredeti nyelven, ahogy azt előttem is írták. Persze ezt majd csak akkor ha már egy bizonyos szintű nyelvtudást elsajátítottál.
2017. márc. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Nyelvtanhoz ajánlom ezt:


[link]

2017. márc. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!