Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi a cserebomlási reakció....

Mi a cserebomlási reakció. Meg ezek nem értem, h kell felírni a képletet. Mint pl. H2SO4+Mg----->MgSO4+H2. Hogy lessz ez helyetesítési reakció? És honnan kell tudjam, h mikor kell számot írni a jobb vagy bal oldalra az elem vagy képlet elé?

Figyelt kérdés
Légyszi segítsetek!Holnap tesztet írunk...:-s
2010. máj. 11. 17:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Ilyenről, hogy cserebomlási reakció én nem hallottam.

Amit felírtál, az azért helyettesítéses reakció, mert a szulfátion (SO4 kétszeresen negatív) a két hidrogénionját amik egyenként egyszeresen pozitívak "kicseréli" egy db kétszeresen pozitív magnéziumra.


A számírással látom sokaknak gondjuk van.

Ha a molekula elé írsz számot, az az egész molekulát többszörözi. Pl 2MgSO4 az két darab magnézium-szulfát

Ha alsó indexben az atom (vagy csoport) mögé teszed a számot, az csak a közvetlen előtte levő atomot többszörözi. Pl szintén a MgSO4-ben a 4 az az oxigénre vonatkozik, hogy 1 db molekulában 4 oxigén van.

Ha az alsó index előtt zárójel van, akkor az egész zárójelest többszörözi. Pl Mg(OH)2-nél a 2 az a hidroxicsoportot duplázza meg.


Az alatt mit értesz, hogy honnan tudjad, hogy mikor kell számot írni? Egyszerűen a mérlegelvet kell követni, nem lehet a jobb oldalon kevesebb atom (/ion), mint a bal oldalon. Ugyanígy a töltések is.

2010. máj. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi :D mondjuk még mindig nrm vagyok tésztába ezekkel :-s
2010. máj. 11. 19:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!