Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért tükröződik duplán pár...

Majgomboc86 kérdése:

Miért tükröződik duplán pár mm elcsúszással a mobiltelefonom (vagy több monitor) képe a tükörben illetve az üvegfelületeken?

Figyelt kérdés
Próbáltam vékonyabb, vastagabb üveggel, vagy tükörrel és ugyan az a helyzet. De pl a TV-nél nem volt ez a dupla tükröződés. Viszont ha a kikapcsolt mobilom képernyőjét használtam tükörlént, akkor azon egyes monitoroknál eltünt a dupla tükörkép. Egy projekten dolgozom, nem hülyültem teljesen :)

2017. márc. 28. 07:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Az üvegnek két oldala van.
2017. márc. 28. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 2*Sü ***** válasza:
100%

A tükröződés a két közeg találkozásánál történik meg. Valahogy így: [link]


Az átlátszó üveg a fény jelentős részét átengedi, és csak kevés fényt ver vissza. A tükröződés nem mindig látszik. De kellően erős fény esetén már jól érzékelhető, és a tükörkép duplázva lesz. Tükörnél hasonló a helyzet, a tükör külső felülete nagyon kevés fényt ver vissza, a belső felülete viszont annál többet. Normál esetben nem látjuk a külső felület által visszavert fényt, de kellően erős fényforrás esetén ezt is lehet érzékelni.

2017. márc. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Én is ezeket gondoltam míg a TV elé nem raktam az üveglapot, és ott meg nem volt dupla kép :), ott kezdtem összezavarodni.... A kérdésem az lenne, hogy hogyan tudnám elérni hogy csak egy tükröződésem legyen az üvegen, úgy hogy a fényerő amit sugárzok az maradjon olyan mint most. Fóliával okké, de biztosan vannak erre fóliák, amik visszafelé érkező fényt nem tükrözik és tökéletesen át is engedik a fényt(átlátszóak).
2017. márc. 30. 08:47
 4/4 A kérdező kommentje:
Javítás: Fólia amit egymagában használtam tükrözésre azzal jó volt, cska az kicsi A4-es. Amikor mondtam hogy lehe4t van fólia ami bla bla, azt meg úgy értettem, hogy pl üvegre ragasztható fólia :)
2017. márc. 30. 08:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!