Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az emberszabásúak létre...

Az emberszabásúak létre tudnának hozni egy civilizációt?

Figyelt kérdés

Tegyük fel,hogy az emberiség mind egy szálig kipusztulna/kipusztítaná magát,akkor volna bármi esély arra,hogy a megüresedett helyet egy másik értelmes faj vegye át,akár egy civilizációt is létrehozzon? (Azért az emberszabásúakat emeltem ki,mert ők állnak a legközelebb az emberhez,tudnak eszközöket használni stb.)

Nyilvánvaló,hogy ez csak egy elméleti kérdés.



2017. márc. 31. 21:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
64%

Igen.

Már most is majdnem a kőkorszakban él néhány csoportjuk. Már most is van kultúrájuk, erkölcsük... csak fejlődniük kellene. Ha lenne lehetőségük rá, meg is tennék.

2017. márc. 31. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
14%
Remélhetőleg nem. Ebből már egy is éppen elég volt.
2017. márc. 31. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
77%

Lehetséges, de nagyon sok idő kellene hozzá. Több százezer év is akár.

Nem lenne igényük rá még egy darabig, és nagyon sokat kellene fejlődniük.

2017. ápr. 1. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
67%
Egyszer már megtették. Miért ne tehetnék meg újra?
2017. ápr. 1. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 EagleHUN ***** válasza:
44%

Amennyiben az emberiség eltünne, a lehetőség adott lenne.

Egyes Afrikai csimpánzcsoportok így is meglepték a tudósokat intelligens eszközhasználatukkal (kint a vadonban). Amit valószínűleg emberektől lestek el!

2017. ápr. 1. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
33%
Egyáltalán nincs bizonyiték hogy kõkorszaki ember és az emberszabásuak között lenne kapcsolat ez egy megbukott régi tétel. Az emberszabásuak állatok a kõkorszakiak meg emberek össze sem hasonlìthatôak. A kõkorszkiak kommumikáltak fegyvereket eszközöket kédzìtettek kezdetleges társadalomban éltek vadásztak taktikàt eszeltek ki megfigyeltek, elõre gondolkodtak.ezt vessük össze egy embeszabásûval....
2017. ápr. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
45%

"vessük össze egy embeszabásûval..."

Tudod, a kőkorszak és a mai emberszabásúak között azért még volt néhány fokozat, amit ISMERÜNK is valamennyire. Átmenet volt, elhiheted.

Nem tudom, miért pontozzák le itt ennyire agresszíven a jó válaszokat... zavar, hogy nem vagyunk egyedül, és hogy lehet látni azt is, honnan fejlődtünk ki?

2017. ápr. 4. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
57%

Egyre kevesebb kedvem van nekem is ide írogatni, bármit ír az ember, lepontozzák a sárga földig. Hogy ez kinek jó és miért, azt nem értem.

Nem mintha nagyon érdekelne a %-értékem, inkább az, hogy sokszor fél órát-órát molyolok egy válasz megfogalmazásán, utánanézek a dolgoknak különböző forrásokban, összerakom a mondanivalómat egy szép kerek egésszé, erre simán kapok egy csomó negatív értékelést. Hát dolgozzon vele akinek hat anyja van, néha már úgy vagyok vele.

2017. ápr. 4. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
10%
Ember és embeszabásuak között nincs átmenet. Bármennyire röltették ezt a tudósok is nem találtak semmit. A leletek csak majmok meg emberek csoporjára oszthatô . Ami hansolít ázmenetre a az is csak mūvészi rajz elkwpzelés nincs valôdi támpont.
2017. ápr. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
46%

Na igen.

Nem az a gond, hogy buták is járnak ide - hanem az, hogy még agresszívek is közben. Csak azt nem értem, hogy HOGYAN jutott el idáig az emberiség, ahol most tartunk? Az itteni színvonal alapján a többségnek még a fán kéne makogni.

2017. ápr. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!