Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az őskorban vagy a középkorban...

Az őskorban vagy a középkorban volt szerintetek magasabb az életszínvonal? Ha valahova kötelező lenne visszamennetek élni, ti hova mennétek?

Figyelt kérdés

Szerintem az őskor jobb volt. Még tele volt minden levadászható állatokkal, nem létezett elnyomó államhatalom és semmilyen szervezett egyház.

A technika szerintem nem mérvadó, kis túlzással még a 19. századi orvoslást is "őskorinak" hívhatnánk mai szemmel pl. abban hittek, hogy a betegségeket a büdös levegő terjeszti.



2017. ápr. 5. 21:12
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
*ugyanúgy voltak házak :) bocsi
2017. ápr. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
93%

"akkor még levegőszennyezés sem volt, meg annyi kumulálódott méreganyag a a növényekben állatokban"

Hogy te milyen naiv vagy!

Láttad már Ötzi tüdejét? Koromfekete... pedig ő juhász volt, az év nagy részében a szabadban élt. Rosszabb, mint ma a legdurvább láncdohányos.

Az ételekkel ugyanez a helyzet, azt is sütötték.


"Nem volt túlnépesedés se"

Egy nagy fenét nem volt. Csak azt felejted el, hogy egy terület sokkal kevesebb embert volt képes eltartani, mint ma. Ezen kívül nagyon függött mindentől: olyan éhínségek voltak néha, hogy az emberek nagy része meghalt benne.

2017. ápr. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Jó, de ezek a középkorra is elmondhatók, akkor már inkább az őskort választanám. Bár, attól függ. Lehet, hogy Skandinávia és Németország bizonyos területein a középkorban is volt akkora béke és lehetőség, hogy egy kisebb összetartó falucskában szívesen éltem volna. Főleg hogyha a falut a járványok is elkerülték volna, és az egyetlen dolgom az lett volna, hogy a megélhetésen kívül valahogy eltöltsem az időmet a feleségemmel.
2017. ápr. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!