Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Csak szerintem nem normális...

Csak szerintem nem normális hogy Április közepén havazik?

Figyelt kérdés
Minden következményei lehetnek?

2017. ápr. 19. 17:27
 1/10 A kérdező kommentje:
Minden*
2017. ápr. 19. 17:28
 2/10 A kérdező kommentje:
Milyen*
2017. ápr. 19. 17:29
 3/10 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem az nem normális, hogy márciusban végig kánikula volt. Ez okozza a problémát.

Következmény: gondolom elfagynak majd a diófáim, mert voltak hülyék kihajtani, miközben tudhatnák, hogy még május végén is el szoktak fagyni, nemhogy ilyenkor. Ilyenkor még szép hogy... Áprilisban megeshet még egy-egy télies nap, belefér. Azok a növények, amik áprilisban hajtanak, azoknak a levelei úgy vannak alkotva, hogy rövid hajnali fagyokat kb. mínusz 5-ig bírják. Ebből visszafelé is következik, hogy a magyar klímának része az áprilisban becsúszó télies idő, különben másféle növényzetünk lenne.

2017. ápr. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Májusban is elképzelhető fagy - tessék csak gondolni a fagyosszentekre:

[link]

az áprilisi havazásra is volt már precedens:

[link]

[link]

2017. ápr. 20. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"Csak szerintem nem normális hogy Április közepén havazik?"


Nem, vannak még rajtad kívül is páran, akik felteszik ugyanezt a kérdést. Ha visszaolvasod az elmúlt pár nap kérdéseit, magad is megtalálod őket. De ettől még egyáltalán nem kirívó vagy egyedi dolog, hogy áprilisban néhány éjjel fagy, és néhány napon át nem megy 5-10 fok fölé a hőmérő higanyszála (helyesebben alkoholszála, csak az hülyén hangzik). Mondhatni, megszokott dolog, majd minden évben előfordul ilyen.

2017. ápr. 20. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Wadmalac ***** válasza:

A másik, amin mindig felmegy a pumpám, az ez a gusztustalan globális felmelegedés-biznisz szöveg.

Persze, nem kizárt, sőt, biztos, hogy vannak olyan emberek, akik leendő vagy akár ma aktuális profitot látnak ebben az irányzatban és meglovagolják a hullámot.

De azzal a barom szöveggel senki se jöjjön, hogy simán új globális profitérdek az üvegházhatás visszaszorító fejlesztés, amikor a világ profitjának hatalmas részét a fosszilis energiahordozó biznisz teszi ki.

A világnak gazdaságilag állatira nem biznisz a környezetvédelem.

De a túlélés nem is profitkérdés.

2017. ápr. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Wadmalac ***** válasza:
Ó, bocsánat, ez a másik glob. felmelegedéses kérdésbe ment volna.
2017. ápr. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Wadmalac ***** válasza:

Amikor születtem, havaseső esett egész nap. Az is április volt, 44 éve.

Májusi hó is előfordul.

Ritka, de van ilyen.

Globális bajra az utalna, ha az ilyesmi mindennapossá válik.

(ha van is globális baj, az nem ilyen alkalmi extremitásokban látszik, hanem átlaghőmérsékletben illetve az extremitások gyakoriságának emelkedésében, ilyen jelek vannak is, de egy alkalom nem bizonyíték).

2017. ápr. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Akko bódog negyvennegyediket! :) Legyen jobb, mint eddig bármelyik ;)
2017. ápr. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Wadmalac ***** válasza:
Köszönöm, mindig van mit hova fokozni. :D
2017. ápr. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!