Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek ezek a régészeti...

EagleHUN kérdése:

Szerintetek ezek a régészeti leletek valósak? Ha igen milyen következtetést tudunk levonni?

Figyelt kérdés

Íme a videó:

https://www.youtube.com/watch?v=e1b0T8PHR5k


Bevallom itt ott (az elején is) kissé hatásvadász a videó, és van ahol a fordítás is hibás.

Tekintsünk el ettől, csak a tárgyakat nézzük.

És épp ezért ne vágjuk rá rögtön hogy ez ezo, én sem szeretem az ezos dolgokat, de itt úgy éreztem mivel konkrét tárgyakról van szó akár meg is vizsgálhatjuk a valóságtartalmát!!!

Radiolaritból készültek, ami majdnem üveg, SIO2.

https://www.youtube.com/watch?v=e1b0T8PHR5k


Az őskorban is megmunkálták már ezt az anyagot pattintással. Ez nem újdonság.

Mai technikával gyémánthegyű eszközökkel lehetne...


Van benne még az elején egy fordítási hiba is amikor azt mondja "leveles a kő szerkezete", szerintem itt eredetilag azt próbálta elmondani, ez a kőzet kagylósan, levelesen törik, pattan. (Mint más üveg vagy kovafélék álltallában!)

Nem a szerkezete olyan mint a levél.


Na de amit ábrázolnak...

0.33-tól 2:00 -ig szinte bármit beleláthatunk a korongba, a videón így látszólag beleerőltetnek egy lehetséges magyarázatot.

Gondolnánk elsőre.

Aztán a hátoldala a korongnak 2:00-tól igazolja hogy bizony ez tényleg az...!

És itt az első kérdés a kőkorban hogyan, mivel és ki tudta a mikroszkópikus magzatot megnézni?


A továbbiakban más rendkívül finoman megmunkált orvosi eszközöket láthatunk, szinte mind rendkívül miniatűr kivitelűek és finoman kidolgozottak.


A szükség nagy úr, el tudom képzelni hogy mivel más nem volt valaki nekiállt rendkívül fáradtságos munkával elkészíteni ezeket az eszközöket. Amire később pl az arany és ezüst megjelenésével már nem volt szükség, mert azok könyebben megmunkálhatóak.

Ez már önmagában is elképesztő teljesítmény lenne, ha ezek valóban kőkori leletek.

(Nyilvánvalóan emberi eredetűek, mi más?!)


A videó vége felé fejtegetik hogy miért ilyenre ábrázolták az embereket?

Szerintem erre is lehet reális értelmes magyarázat, egyszerűen a pattintási technika (és a kőzet anyaga) amivel készültek nem tette lehetővé az élesebb sarkosabb élek, törésvonalak kialakítását és Kerektől vagy oválistól nagyon eltérő mélyedések kialakítását.


Szóval a nagy kérdés:

szerintetek ezek lehetnek eredeiek?

Mert ha igen akkor a régészeknek "kissé" át kell értékelniük az újkőkori a csiszolt kőkori emberek tudását, technikáját és felkészültségét!


Persze rögtön belefuthatunk abba a kérdésbe is hogy nem-e hamisítványok mint a "kristálykoponyák"?

Az oka meglenne, pénz, feltűnés stb...de a technika is?

Szerintem ebből az anyagból ilyen minőségben ez kivitelezhetetlen lenne még gyémánt eszközökkel is!

Aztán persze lehet hogy "zsírkő" amiből még én is kifaragnám...:)

[link]


Erősítsétek meg vagy cáfoljátok, tudományosan megalapozottan!

Vagy csak egyszerűen írjátok le mit gondoltok erről, zöld kéz menni fog.

Én nem tudtam magamnak megcáfolni.

De túl fantasztikus hogy csak úgy elhigyjem. :)



2017. ápr. 19. 19:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

"Emberi Faj Titkolt Történelme"


ezo

2017. ápr. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz cáfolni, de előbb bizonyítaniuk kéne. Az szintén hiányzik.


Itt van róla egy elgondolkodtató cikk:

[link]


Fura, hogy az egyetlen megnevezett kutató, egy osztrák mineralógus szerint, a neki átadott tárgyak nagy része egyértelmű hamisítvány volt modern anyagokból, mint amit az ajándékboltban rád sóznak a múzeum mellett. A szövegből nem derül ki, hogy milyen tárgyak voltak ezek. Erről a korongról annyit állapítottak meg, hogy talán lidit. Az ábrákat nem vizsgálták és nem is datálták a korongot. Ebből hogy lett 6 ezer év, és muiszka kultúra?


Az is beszédes, hogy az anyagot egy magát spirituális régésznek tituláló fickó vitte neki, vagyis egy kókler.


Hiányzik az is, hogy hol, milyen körülmények között találták, és ki datálta ezt 6 ezer évesre. Hol van róla a tanulmány, vagy dokumentáció?


Ez egyelőre elég kamuszagú.

Szerintem ezeket az öreg ipari formatervező farigcsálta otthon, akinek a birtokában van a gyűjtemény. Faragott valami "ősi indiánost", aztán megpróbált vele házalni, és bejött. Ráharapott a spirituális kókler és végigpromózták vele a világot. Bulvársajtó, kamu dokufilm, "mimondjuknekedazeltitkolttutit.com", Youtube, előadások, kiállítások...lóvé. Nagyobb híre ment, mintha otthon a nappali falát díszítené.


De csak megérzés, nem tudom bizonyítani, ahogy ezek alapján még nekik sem sikerült.

2017. ápr. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Na valami ilyen hozzászólásokra gondoltam mint kettesé!

Elemző és kritikus.

Valóban sántít kissé milyen egyéb bizonyítékaik vannak a tárgyakon kívül...Előkerülés pontos helye? Régész aki kiásta? Restaurátor aki vizsgálta? Anyagvizsgálat hivatalos eredménye?

Ezeket csatolniuk kellene...


Egyes bár ment a zöldkéz (csak mert beígértem!) ennél értelmesebb hozzászólást (bizonyítékokat) vártam volna!


Jöhet még hozzászólás! Hátha 100% eldöntött kérdés lesz ki tudja melyik irányba. :)

2017. ápr. 20. 06:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!