Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Régészeti darab, vajon milyen...

Régészeti darab, vajon milyen értékes lehet?

Figyelt kérdés

Vidéken van egy házunk nagy kertel. egyik évbe fel szántattuk és előkerült egy elég réginek tűnő látszólag kézzel vésett gyűrű. (Képek lent)utána néztem hogy kb hány éve készülhetett és melyik korból származhatott, de semmit nem találtam róla. ha valaki ért ehez nagyon megköszönném ha segítene!

[link]

[link]

[link]



2013. jún. 12. 12:29
 1/3 anonim válasza:
0%
szerintem ezt ck igy nem lht megmondani. ha szeretned tudni el kellene vinned valahova ahol ertenek ehhez. lehet h semmit sem er d azis meglht h sokat :p.
2013. jún. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Wadmalac ***** válasza:

Bronznak tűnik, ha mázlid van, római kori. Ha nincs mázlid, akkor valami ifjabb és kisebb értékű darab, mondjuk 80 éves bizsu.

Ha kifejezetten peched van, még te fizetsz, mert a régészeti lelet nemzeti kincs és ha eladod, büntethető vagy.

2013. jún. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Csak olyan emberhez vidd, akiben megbízol, mert tényleg történelmi kincs, vigyáznod kell. Lehet, hogy azonnal értesít egy múzeumot és volt nincs, vagy azt mondja semmit nem ér, ,,de azért nyugodtan ott hagyhatod,, (mert nyilván tényleg érdekes darab). Nem szabad úgy hozzáállni a dologhoz, hogy biztos nem ér semmit, sose lehet tudni. Az én településem határában is találtak bizánci kori kalmár gyűrűt, most a Nemzeti Múzeum éke
2013. jún. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!