Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az ember miért nem így szaporo...

Az ember miért nem így szaporodik?

Figyelt kérdés
A legtöbb nőstény nem élvezi a szexet az állatvilágban, sőt pl. a macskának eléggé fáj. Nem dugnak kedvükre, hanem párzási időszak van. Vajon milyen lenne az emberiség, ha nálunk is így lenne ?
2017. ápr. 20. 12:55
 1/3 anonim ***** válasza:
77%
Nem tudom, de én kifejezetten örülnék évi egy-kettő menstruációnak! Szerintem elég is lenne!
2017. ápr. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
74%

Azert a macskakbol levonni egy kovetkeztetest az egesz allatvilagra, az elegge meredek. Nem tudom, ertesitettek-e teged, hogy az allatvilagba ugy altalaban beleertunk minden allatot a rovaroktol kezdve a halakon, a fergeken, a csigakon, madarakon at az emlosokig. Szoval nem tudom, honnan veszed, hogy a legtobb nosteny nem elvezi, nem tudom, hogy a keresztespok nosteny, a sas nosteny, az alligator nosteny stb mennyire elvezi, es honnan van neked errol infod.


Egy csomo allatnal valoban van parzasi idoszak, egy csomonal nincs. Amelyikeknel van, azok altalaban a mersekelt vagy hideg egoviek, ahol az allatok az evszakok valtakozasahoz kenytelenek alkalmazkodni es ezert pl ugy kell utodot nemzeniuk, hogy azok ne a hideg teli idoszakban szulessenek, vagy ne akkor amikor az adott allatt (pl koltozo madarak) epp mashova mennek telelni/nyaralni. A ciklikussag meg az elvezet amugy sem fugg ossze, a ciklikussagbol max annyi kovetkezne, hogy csak akkor elvezne az adott allat, de attol meg a parzasi idoszakban eppenseggel elvezhetne a parzast mindket nem.


Azok az allatok, amik relative valtozatlan kornyezetben elnek (pl a csotanyok, a parazitak, illetve esoerdei allatok), nincsenek raszorulva erre a ciklikussagra, es jellemzoen nem is ugy szaporodnak. Mivel mi emberek is ilyen oserdei korokbol szarmazunk, nalunk sincs ciklikussag, nem pedig azert mert a nosteny elvezi a szexet. (Meg ez nagyon sok helyen es korszakban amugy sem volt szempont, a feleseget a ferj tobbnyire megdugta, akar akarta, akar nem...)

2017. ápr. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
53%

A macskaféléknek azért fáj, mert az indítja be a peteérést.

Az, hogy az embernél a nő élvezHETi a szexet, elég érdekes dolog... nincs igazán megmagyarázva. Más állatfajnál is előfordulhat ilyen, de ezt nem lehet azzal összekeverni, hogy nagyon sok állat vágyik rá. Attól még nem élvezi.


A párzási időszak megint más dolog... elég sok majomnál van ilyen. Nézz meg filmet, hogyan alakul az ő életük.

Embernél pedig az őszi és a tavaszi időszakban kicsit megnövekszik a hajlandóság, nőknél is erősen függ a havi ciklustól.

2017. ápr. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!