Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A teljes univerzum mennyivel...

A teljes univerzum mennyivel nagyobb a megfigyelhető univerzumnál?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 29. 11:25
1 2
 11/12 Mojjo ***** válasza:
@10: nem kell, hogy létezzen. Teljesen irreleváns. Ha az az objektum már rég nem is létezik, amit 13 mrd fényévre látunk innen, attól még az a hely létezik, ahol az az objektum volt - és az negyvenpár mrd fé-re lesz most.
2017. ápr. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Mojjo ***** válasza:
100%

@9: idéznék magamtól egy szemléletes analógiát (én is loptam mástól, nem az enyém az érdem, hogy kitaláltam):


"Van egy lufink, amin városok vannak és ahol emberek élnek. Ebben a lufi-világban az a szabály, hogy senki nem mehet 60 mm/h-nál gyorsabban. Elindul egy autósunk A városból B városba, ami között pont 60mm az út. Megy, megy, a megengedett maximális sebességgel, miközben valaki elkezdi a lufit felfújni jó nagy elánnal. Emberünk egy óra múlva ahelyett, hogy odaért volna B városba, azt látja, hogy az még messzebb került tőle, mint eredetileg. Fogja a mobilját, felhívja a lufirendőrséget, és feljelenti B várost gyorshajtásért. A rendőrség kiszáll, de azt látja, hogy B város épületei a lufi anyagába vannak ágyazva, azok biztos nem tudtak gyorshajtást elkövetni, így az ügyet ejtik."


A fénysebességgel, meg a világegyetem tágulásával pont ugyanez a helyzet.

2017. ápr. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!