Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ti hogy tanultok, tanultatok...

Ti hogy tanultok, tanultatok könnyebben?

Figyelt kérdés
Nehezen megy a tanulás ..módszereiteket örömmel elolvasom, megfogadom!😃

2017. máj. 2. 22:34
 1/9 anonim válasza:

Én a suli könyvtárában szoktam, mert ott nincs semmi ami elvonná a figyelmemet és megvan minden szakirodalom. Színkódrendszert is szoktam használni (címek-kék, képletek-sárga, információk-zöld, évszámok-lila, stb.).

Remélem segítettem :)

2017. máj. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Kizárólag vizsgára sehogy. Eredményesen (na és könnyebben is) módszeresen, folyamatosan lehet csak. A többi ideiglenes szemfényvesztés.

Ha a mai vizsgára így készülsz, vedd figyelembe, lesz jövőre is. ÉS akkor majd jó néhány dologra a mai anyagból lesz szükséged. Amit persze így rég elfelejtesz. Vagyis a vizsgák látszólag egyre nehezebbek. Valójában azért, mert mindre nulláról készülsz. Az előző elenyészik, ha csak vizsgára, a vizsgáért tanulod.

2017. máj. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem fontos volt felosztani az anyagot. Tudtam, hogy hány napom van még hátra a vizsgáig (egyetemről van szó), és ezeket a napokat felosztottam, meghatároztam, hogy egy nap mennyit tanulok meg. Minden nap átismételtem az addig megtanultakat, és az újabb adagot hozzá vettem. Ha elég időm volt, az utolsó napot arra hagytam, hogy az egészet átvegyem. Mivel ez nekem működött, így nem is nagyon izgultam a vizsga előtt, mert csak arra koncentráltam, hogy minden nap az aznapi adag meglegyen, és akkor nyugodt volt a lelkiismeretem. Amikor eljött a vizsga napja, tudtam magamról, hogy mindent tudok, és ez jó érzés volt.
2017. máj. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én nem egyszerre tanulom meg az anyagot, hanem sokat ismétlem, és megjegyzem.
2017. máj. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem úgy ment jobban, ha értettem is, a magolás soha nem ment.

Pl. történelmet úgy, hogy időben megpróbáltam elhelyezni, a neveket, évszámokat egymáshoz képest összefüggésben, vagy pl. egy időskálán elképzelni.

Matekot és hasonló reál tárgyakat pedig úgy, hogy lássam a képlet vagy megoldási mód mögött a logikát. Például a szinusz dolgaihoz sokat rajzoltam, hogy lássam, mi az a sin(x-90°), stb.

2017. máj. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nincsenek módszerek. Nincsenek tipppek trükkök, csalások, lerövidítések. Rossz felé koncentrálsz.

Ha nehezen megy a tanulás ugyan azt kell tenned mintha nehezen menne a biciklizés, úszás, kézenállás, csajozás, számolás. Gyakorolni. Csinálni. Csinálni szarul. Újra és újra és újra és újra. Leszarom hogy nem vagy hatékony. Ha csinálod holnap hatékonyabb leszel, mint tegnap. És ezáltal teljesen átformálod az elmédet. Edzed, mint ahogy az izmaidat tennéd. Nem trükköket alkalmazol, hanem terhelést teszel magadra, amire a tested, jelenesetben az elméd reagál, és alkalmazkodik, mint mindenre. Ilyenek az emberek. Külső hatásra alkalmazkodnak. Szóval ha hosszútávra tervezel, akkor azt tudom ajánlani hogy csináld, pihenj. Csináld, pihenj. És majd nem is fogod érteni a jövőben, hogy hogyan nem ment ez neked.

2017. máj. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Én úgy szoktam tanulni, hogy a könyvben az adott anyagot egy füzetbe átfogalmazom a saját szavaimmá, és csak ez után tanulom meg. Így sokkal könnyebb , mert nem leszel stréber + hatékony módszer,meg szerintem te se szeretsz magolni.

Van még egy tipp. Amikor tanulsz , akkor kapcsold ki a telefonod/tabletod/laptopod, nehogy elfogjon a ,,honvágy,, az elektromos kütyük iránk, ( saját tapasztalat) és hogy csak az adott anyagra tudj koncentrálni.


Remélem segitettem.

2017. máj. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Vannak itt jó tippek, de két fontos dolog még hátra van.

1. Tanulni utálattal nem lehet, csak motivációval. Amit az ember nem szívesen csinál, abban valójában azon jár az esze, hogyan hagyhatná abba. Amit élvez és szeret, csinálja és nem is veszi észre a környezet zavaró hatásait. Tehát a legfontosabb, hogy legyen motiváció. Ez egy rendszer, kezdetben például mondhatjuk, hogy ha valamit megcsináltunk, jön a csoki/sör/kaja/bármi, amit amúgy élvezel. De csak kezdetben. Később és mindig a siker motivál valójában egyedül.

2. Az ember alapigénye a siker. Eléréséhez elképesztő dolgokra képes. A siker utáni vágynál nagyobb motiváció nincs. Na de hogy lesz siker a tanulásból? Ennek megértéséhez a sikertelenséget kell vizsgálni.

Utálod a matak aktuális fejezetét, mert ne mérted. Utálod a verselemzést, mert nem látod, mire jó. Utálod a fizikát, biológiát, akármit, mert nem látod, mire megy a játék. Miért nem? Mert az életben (természetben) minden szabályok szerint működik, egyik a másikból következik, és főleg egymásra épül, mint egy piramis. És ha a piramis alja hiányos, a következő szint ingatag, a fölötte lévő még inkább, azután már építeni se lehet. Mindig addig kell visszamenni, amíg nem érti az ember. Mert arra építene, de nem tud. Mikor érti? Ha kapásból a saját szavaival meg tudja magyarázni. Ha megérzi, hogy nem mindent mondott el, ha tudja, hogy pontatlan. Akkor is érti, ha nem mindent tud belőle lexikálisan. Mert az összefüggést érti, látja. Ha nem tudod a mozgás egyes fajtáinak út, idő, vagy sebességi képletét, nem gond. Pillanatok alatt megkeresheted egy könyvben. Tudod milyenben van, tudod gyorsan lapozni, sőt, ha nagyon muszáj, és van időd, ki fogod izzadni valahogy magadból. De ha egy jelenségben nem veszed észre, hogy itt a mozgást kell vizsgálni, semmi esélyed. Nem tudod mire gondolj, nem tudod merre indulj, fogalmad sincs, mihez nyúlj. És ez olyan bénító, hogy véged, nincs esélyed. Tehát ne a mozgás képletét akard bemagolni, hanem megérteni azt, mitől van mozgás, miért pont úgy, és mi a következménye. Eleinte nehéz, de gyakorlással azt fogod látni, mindent kitalálsz magadtól. A tudás nem egy csomó dolog lexikális megjegyzése. Ez is kell az alapokból. De a tudás valójában a környezetünk változásának megértése, átlátása. A tudás az, ha ismersz egy törvényt a fizikában, meg tudod állapítani, ugyanezt miként alkalmazhatod a biológiában, nyelvtanban, verselemzésben. Mert mindben lehet. A tudás lényege, hogy látod mindennek a helyét, és tudod, hogyan lehet oda jutni. És ez folyamatos sikert eredményez, emiatt meg egyszerűen el se bírod viselni, hogy ne tanulj állandóan. Lételemed, jól érzed magad benne, és már nem is érdekel miért, de állandóan sikeres, tehát boldog ember leszel.


Ez a könnyű tanulás titka. ÉS a titok felfedésének ára sok gyötrődés, munka, gyakorlás, tanulás. Minél többet fizetsz, annál értékesebb kincs lesz a kezedben, ami egy idő után segít a "fizetésben" is.

2017. máj. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Henike00 ***** válasza:
Nekem például úgy, h egyszer átolvastam az egészet, folyamatosan, addig nem haladtam tovább, míg nem lettek leljesen érthetőek a dolgok. Miután átolvastam az egészet akk indulok újra, és lépésről lépésre megtanulom az anyagrészeket, fontos hogy egy anyagrész egyszerre menjen. Csak akkor megyek tovább a következő anyagrészre, ha értem és tudom is az előzőt. Az ismétlés nem szokásom, ami lehet hátrány és előny is. Csak akkor fogok neki az ismétlésnek ha más mindent megtanultam. Mondjuk ezt a metódust a matematika tanulásra fejlesztettem ki, lehet h másik tantárgyaknál nem válik be. A legfontosabb számomra mindig h értsem a dolgokat, akkot vizsgán is könnyebben eszembejut, vagy le tudom vezetni. Ez mellett nem szeretek írni, szóval mindig fejben tanulok, és semmit sem írok.
2017. jún. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!