Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A gyorsírással feljegyzett...

A gyorsírással feljegyzett szöveget olvasni is gyorsabban lehet, mint a folyóírást? Elősegíti, hogy gyorsabban tanuljon az ember? (Természetesen úgy, hogy a gyorsaság nem megy a minőség rovására)

Figyelt kérdés
2017. máj. 8. 20:54
 1/4 Gugu Gabor ***** válasza:

Ugyan nem vagyok szakértője a dolognak, de szerintem nem, a gyorsírással csak gyorsabban lehet írni, gyorsabban olvasni nem lehet. Sőt szerintem nehezebb vissza olvasni bár gondolom gyakorlással ez is megy,

gyorsírás minta:

[link]

2017. máj. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Általában lassabb, vagy ugyanannyi időbe telik kiolvasni, főleg ha torzulnak a jeleid, nem emlékszel mit jelöltél, netán kihagytál valamit. Viszont a gyorsiratot át is kell tenni közírásba, aztán lehet, hogy mire átteszed meg is tanulod az anyagot.
2017. máj. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 egybaba válasza:
Nem a gyorsírással írt szöveg olvasható gyorsan, hanem van egy gyorsolvasási technika. Ennek a lényege a nem betűk szerinti olvasás. Elsőnek szoktatni kell a szemünket és agyunkat az írásképek felismerésére. Eleinte csak egy szó, később több szó, majd egész mondatok egy pillantásra való elolvasása a feladat. Ezt követően gyakorlással egy negyed A/5-ös oldal is elolvasható egy tekintetre. Ez természetesen nem jelenti azt hogy gyorsabb is lesz a tanulási folyamat, mert az agy úgy pihen, hogy felejt.
2017. jún. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A tanulás nem az információ megszerzésének a gyorsaságától függ, hanem a megszerzett információ feldolgozásától, tapasztalattá és készséggé alakitásától. (Már ha nem a magolást érted a tanulás alatt, ugye.)
2018. júl. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!