Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mitől van valakinek jó énekhan...

Mitől van valakinek jó énekhangja?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy baromság, tudom, hogy ez adottság.

De mégis miért van az, hogy valaki rekedten beszél, vagy kifejezetten irritáló a hangja és énekelni csodásan tud.

A hangszálaktól függ vagy mitől?


2010. máj. 15. 22:13
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Alapból relatív, hogy mi számít jó énekhangnak. És nagyon összetett dolog, hogy amitől valakinek valamilyen hangja van.
2010. máj. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás...
2010. máj. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A hangszálak rugalmasságától résképzésétől, a gége és a torok alakjától. Yma Sumac pld olyan gégeszerkezetű volt hogy egyszerre 4 hangot is meg tudot szólaltatni.És a hangszálaival 5 oktávot tudott kiénekelni. A fülemüle is rendszeresen 3 hangot is énekel egyszerre a torka miatt.
2010. máj. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Szerintem nem igaz ez a "gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás".

Mert akkor bárkinek lehetne jó hangja...

Gyakorolhatnék én napi öt órát is, akkor se tudnék kiénekelni bizonyos hangokat és akkor is hamiskás maradnék életem végéig...


Meg mondjuk, ha megnézed a kisgyerekeket, ők sem gyakorolnak és van akinek gyönyörű hangja van, más meg olyan hamis, hogy fáj hallgatni.

2010. máj. 15. 22:52
 5/8 anonim ***** válasza:
A jó énekhangot csak a véglegesnél hallod, sokat javítanak rajta szgéppel.
2010. máj. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"A jó énekhangot csak a véglegesnél hallod, sokat javítanak rajta szgéppel"


Yma Sumac fénykorában semilyen javítási lehetőség nem volt.

2010. máj. 15. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Összekevered a jó énekhangot az énektudással.

Énektudás: eltalálja pontosan a hangmagasságokat és időben is pontos legyen, a vibrátói szép egyenletesek, tempónak megfelelőek legyenek, a nyújtásai szépen íveltek, pontosak legyenek, megfelőlen tudja kihasználni a tüdőkapacitását.

Ez az, ami abszolút tanulható, gyakorlással fejleszthető, persze van, akinek alapból jól megy, mert tehetséges, de a 0-ból is meg lehet tanulni énekelni.

A jó énekhang viszont teljesen más dolog, eleve ez nagyon relatív.

Nyilván vannak olyan énekesek, akiket te nem kedvelsz, más meg odáig van érte.

Ez teljesen vele született adottság, a hangszálaktól függ leginkább, ezen nem lehet változtatni.

2010. máj. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szerintem a jó énekhangot úgy értette hogy tiszta!
2010. máj. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!